تبریز فایننس

برسی شاخص کل در ابتدای هر سال

بورس اوراق بهادار

تحلیل روند بورس تا آخر سال دید کلی از شاخص کل :

با توجه به تصاویر روند شاخص کل در ابتدای سال های 99 ، 98 و 97 نشان میدهد که شاخص کل بازار در سه ماهه اول سال صعودی است و سرمایه گذاران در ابتدای سال وارد بازار سرمایه میشوند . انتظار میرود سال 1400 سال خوبی برای بازار سهام باشد و روند سال 1399 تکرار شود.

اگه اطلاعاتی درباره بورس نداری میتونی در دوره های آموزشی بورس تبریز فایننس شرکت کنی .

نظر کارشناسان این حوزه :
به نظر کارشناسان بورس تبریز فایننس بازار سرمایه که در ابتدای سال 99 رشد قابل توجهی داشت نیازمند یک اصلاح بود که این اصلاح از نیمه دوم سال 99 شروع شد و شاخص دچار افت 967943 واحدی شد و در حال حاضر شواهد نشان میدهد که
شاخص کل بیش از این نمیتواند به اصلاح ادامه دهد و پس از دو بار برخورد به سطح 1133935 واحد حمایت شد و کارشناسان معتقدند بازار در حال عبور از روند فرسایشی و نزدیک شدن به یک روند تعادلی است.

 

تحلیل روند بورس تا آخر سال ،شاخص کل در هفته پایانی سال :

حمایت حقوقی‌ها از نمادهای شاخص‌ساز موجب روند صعودی شاخص در چند روز گذشته شده است و تعداد زیادی از نمادهای شاخص‌ساز با افزایش حجم تقاضا همراه بودند و در کنار حمایت حقوقی‌ها از این نمادها، نمادهای کوچک نیز از قفل بودن فاصله گرفتن.

 

برخی از کارشناسان معتقدند علت روند صعودی شاخص کل تزریق پول به نماد های شاخص ساز از طرف صندوق‌های بادرآمد ثابت است.
از طرفی نامتقارن کردن دامنه ها نیز باعث شد روند بازار سهام به تعادل فعلی برسد و هفته پایانی سال را با روند تعادلی سپری کند .اما مثبت شدن شاخص کل بازار بورس دلیل بر تعادلی شدن بورس نیست و بازار سهام در مرحله اول باید به شرایط قبلی خود از لحاظ دامنه نوسان بازگردد و بعد حجم و ارزش معاملات نیز باید افزایش پیدا کند.

آخرین اخبار بورس رو از منو اخبار بورس تبریز فایننس دنبال کنید.

روند بازار بورس 98 تا 99

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *