تبریز فایننس

تغییر شرایط به نفع خریداران دلار آمریکا !

پاول بر سر دوراهی (نجات اقتصاد از ورطه تورم یا پیشروی تا اشتغال کامل)

تغییر شرایط به نفع خریداران دلار آمریکا : اواخر هفته گذشته شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا بودیم. منحنی بازدهی آمریکا صاف شده و از تغییر انتظارات نرخ بهره‌ای بازار به نفع افزایش نرخ بهره حکایت دارد. هفته گذشته داده‌های GDP آمریکا نشانگر رشد ضعیف اقتصادی این کشور در فصل سوم سال بودند. این در حالی است که رشد تورم آمریکا سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده و از هدف تورمی فدرال رزرو بالاتر بود.

همه نگاه‌ها به نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه است. بعد از تغییر لحن فدرال رزرو در رابطه با تورم، به نظر می‌رسد که بانک مرکزی و بازار برای خروج از سیاست‌های انبساطی پولی آماده‌شده‌اند. به احتمال زیاد برنامه خرید اوراق قرضه فدرال رزرو تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ تمام خواهد شد. اما هنوز مشخص نیست که فدرال رزرو با چه سرعتی نرخ بهره را بالا خواهد برد.

از نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر تا به امروز، انتظارات نرخ بهره‌ای بازار تقویت شده و در نتیجه دلار آمریکا هم در برابر رقبا رشد کرده است. تفاوت نرخ بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا و اوراق قرضه کشورهای مقابل کاهش یافته است.

این یعنی نرخ بهره اوراق بلندمدت در خارج از آمریکا سریع‌تر از داخل آمریکا رشد داشته‌اند.در کشورهایی مثل استرالیا، نیوزیلند و کانادا بانک‌های مرکزی برنامه QE یا خرید اوراق قرضه را به پایان رسانده‌اند. به همین دلیل دلار استرالیا، دلار نیوزیلند و دلار کانادا عملکرد نسبتاً بهتری در برابر دلار آمریکا داشته‌اند.

این یعنی اگر فدرال رزرو آمریکا هم از سیاست‌های انقباضی حرف بزند، به احتمال زیاد نرخ بازدهی اوراق قرضه آمریکا خیلی سریع رشد خواهند کرد و از دلار حمایت خواهند کرد.
در این میان عاملی که از رشد دلار آمریکا ممانعت می‌کند، وضعیت بازارهای سهام جهانی است.

با وجود اینکه بانک‌های مرکزی دنیا در مسیر سیاست‌های انقباضی قدم گذاشته‌اند، بازارهای سهام در نزدیکی اوج‌های تاریخی باقی مانده‌اند. این یعنی سرمایه‌گذاران نیازی به دارایی امنی مثل دلار آمریکا ندارند. اما اگر فدرال رزرو با جدیت از سیاست‌های انقباضی دفاع کند، سرمایه‌گذاران مجبور خواهند شد تا در ترکیب دارایی‌های خود تجدید نظر کنند و تقاضا برای دلار افزایش یابد.

این هفته با انتشار داده‌های اشتغال ماه اکتبر به پایان خواهد رسید. بازار به نرخ رشد دستمزدها، جهت ارزیابی فشارهای تورمی توجه بیشتری خواهد داشت. در کل به نظر می‌رسد که شرایط به نفع دلار آمریکا تغییر کرده است.

 

این خبر که خواندید مربوط به تغییر شرایط به نفع خریداران دلار آمریکا در فارکس ، بود . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *