تبریز فایننس

بیت کوین

بیت کوین | میخوای بدونی بیت کوین چیه واسه چی به وجود اومد ؟؟ تویی که داری این عکسو میبیینی بیا تا بیت کوین رایگان بدم بهت

یک ضرب المثل در بازار بورس می گوید: پول پادشاه است. بازار بورس احتمالا بزرگترین تجارت در طول تمام تاریخ است. در اکتبر ۲۰۰۹ یک شرکت هوادار بیتکون به نام «لیبرتی استاندارد» اولین نرخ ارز بیتکون را منتشر کرد.

 

او موفق شد هزینه ی مصرف برق کامپیوتر خودش را در یک دوره ی ۳۰ روزه به تعداد بیتکوین های که تولید کرد، تقسیم کند. قیمت آن ۱۳۰۹ بیتکوین به یک دلار بود. از «لیبرتی استاندارد» به خاطر ارزش گذاری بیش از حد برای بیتکوین انتقاد کردند.

 

چهار سال بعد در ۲۳ نوامبر ۲۰۱۳، یک بیتکوین ۱۲۴۲ دلار بود؛ یعنی ۱/۶ میلیون بار بیشتر از دلار. قیمت یک بیتکوین برابر با یک اونس طلا بود. اگر کسی موفق میشد بیتکوین را ارزان بخرد (در واقع در دسامبر ۲۰۰۹ قیمت ۱۶۳۰ بیتکون یک دلار بود) و گران بفروشد، می توانست دو میلیون برابر پول خودش درآمد داشته باشد؛ در حقیقت، در طول چهار سال یک دلار به دومیلیون دلار تبدیل شد. شغل خوبیه اگه بتونید این رو پیدا کنید.

 

داستان بیتکوین بسیار شگفت انگیز است؛ نه به خاطر سودهایش (و ضررهایش) و همچنین نه به خاطر فناوری بنیادی؛ بلکه به خاطر داستان های خوبی که اتفاق افتاد.

 

در کشور فنلاند یک بسازبفروشی هست که این فناوری را مورد آزمایش قرار داد؛ به طوری که از دوستش آبجو خرید و آن را به چند بیتکوین فروخت. سه سال بعد، آن بیتکوین ها را فروخت و در شیک ترین منطقه هلسینکی یک آپارتمان خرید. شخص دیگری هست که خورهی کامپیوتر بوده و تحت تعقیب ترین دلال مواد مخدر اف بی آی شد و البته داستانهای پلیسی و جنایی زیادی در این باره وجود دارد.

 

 

 بیت کوین

چه کسی بیت کوین را اختراع کرد؟ ساتوشی ناکاموتو کیست؟

 

ساتوشی ناکاموتو اسم ژاپنی، ایمیل آلمانی دارد و از انگلیسی بریتانیایی استفاده می کند. او شکل جدیدی از پول که توانست دنیا را متحول کند اختراع کرده است. ارزش او تقریبا میلیون ها دلار است و در سراسر دنیا برنامه سازان کامپیوتری هستند که اسم این نابغه ی هک نشدنی فناوری را زمزمه می کنند.

 

نیمی از علاقمندان او، روزنامه نگاران و حتی پزشکان قانونی هستند و بیش از سه سال تلاش کرده اند تا هویت او را پیدا کنند؛ اما هنوز تاکنون کسی نمی داند او کیست؛ اما فکر می کنم من این راز را کشف کرده ام.

 

بیتکوین همه نوع داستان در خودش دارد؛ از مضحک و خنده دار و اسرار آمیز تا بی پروا و مصیبت بار و این داستانها شامل هکرهای نابغه، سگهایی با اسم های عجیب و غریب، رمزنویسی، سیستم های مالی، دولت های جنایات سازماندهی شده، قتل های نافرجام، پوکربازها، تاجران و آدمهایی درست مثل من و شما

 

بیت کوین توانست همه چیز را متحول کند!

 

همه دائما در این فکر هستند که چگونه پول به دست بیاورند. یک آمریکایی به طور میانگین روزانه ساعت های بیشتری را به مراتب صرف پول در آوردن می کند تا هر کار دیگری مثل خوردن، بازی کردن و یا خوابیدن.

 

تقریبا هیچ کس حتی یک اقتصاددان روشنفکر هم فکر نمی کند که پول چیست و چگونه کار می کند.
سخت است اغراق کنیم پول چقدر مهم است. مثل نفس کشیدن، پول تقریبأ بخشی از هر کاری است که ما انجام میدهیم؛ دقیقا هر معامله ای که انجام میدهیم با پول ارتباط دارد. در مقایسه ای دیگر، نسبت اهمیت پول به اقتصاد، همانند نسبت اهمیت خون است به بدن.

 

دولتها، بانک های مرکزی و بانک های خصوصی پول های جدیدی مثل دلار، پوند، یورو و … تولید می کنند. این توانایی در تولید مطمئنم شما آن را درک می کنید امتیاز بسیار قدرتمندی است. بسیاری از آنها با این امتیاز مسئولانه برخورد کرده اند؛ اما تعدادی از آنها در اکثر مواقع چنین برخوردی نداشته و سوءاستفاده های زیادی اتفاق افتاد.

 

سیاستمداران همیشه بیشتر از پولی که دارند، خرج می کنند و وقتی به دنبال نوعی ایدئولوژی و تبلیغات سیاسی (معمولا محبوبیت و انتخاب مجدد) هستند، کسری و بدهی بالا می آورند. آنها ممکن است برای آزاد کردن ضمانت بانکها، مسائل رفاهی و یا نوعی سوبسید هزینه کنند و حتی ممکن است برای جنگها هم هزینه کنند (ارتش آمریکا بزرگترین کارفرما در دنیاست) بانک های مرکزی نرخ سود بانکی و میزان تورم را به سود سیاست مداران و گروههای ذی نفع خاص کنترل و اداره می کنند.

 

بانک های خصوصی از طریق وام و اهرم فشار مرتکب سوءاستفاده های خودشان که همان سودشان است، می شوند و در نتیجه چنین کارهایی ارزش پول کم میشود.

 

سازمانهای دولتی از پول حتی به عنوان ابزاری برای کنترل مردم و جاسوسی کردن استفاده می کنند. پول باید ابزار تبادل و ذخیره ی دارایی باشد؛ اما آن یک ابزار سیاسی مهم هم است. پول در طول تاریخ ابزاری سیاسی بوده است؛ اما کنترل بانکها و دولت ها در طول چند صد سال گذشته افزایش یافته است و در حال حاضر هم آن کنترل بی سابقه است.

 

این کنترل همچنین منجر به تمرکز شدید قدرت و سرمایه شده است. هم دولت و هم سرمایه به دید بسیاری قلمرو نامتناسبی در اقتصادمان اشغال می کنند. در این میان، بیش از نیمی از جمعیت دنیا هنوز به خدمات مالی ابتدایی دسترسی ندارند.

 

 بیت کوین

 

ناگهان بیت کوین سر و کله اش پیدا می شود. ارزی با منبع باز بدون هیچ مرجع مرکزی ظهور می کند و گزینه ای پیشنهاد می کند که ممکن است نظام پولی موجود را متزلزل کند؛ حتی هیچ کس نمی داند چه کسی آن راطراحی کرده است.

 

به هیچ عنوان هم اولین کار در پول دیجیتال نیست؛ اما اولین سیستم پولی دیجیتال است که به خوبی کار می کند؛ در واقع از دلار یا پوند کارآمدتر است و در برابر تمام سوءاستفاده هایی که دارد اتفاق می افتد، هیچ مانعی برای وارد شدن و مسدود کردن دسترسی به اینترنت وجود ندارد و طرز فکری را تسخیر کرده است؛ به طوری که هیچ کس نمی توانست آن را پیش بینی کند.

 

اگر بیت کوین روشی را که ما با آن معامله می کنیم و روشی که ثروتمان را ذخیره می کنیم متحول کند. این توانایی بالقوه را دارد که قطعا بازتاب آن چشمگیر خواهد بود.

ببینیم ایمیل چه بلایی بر سر پست معمولی (حلزونی) آورد و یا این که با روزنامه، چاپ، موسیقی و تلویزیون چه کرد. با هزینه ی بسیار زیادی که در حوزه ی چاپ و توزیع روزنامهی سنتی وجود دارد، چاپ خبر زمانی فقط در انحصار چند شرکت بزرگ بود

 

امروزه صاحب هر وب لاگی که در آرزوی روزنامه نگار شدن باشد، می تواند مطالب خود را مجانی و به طور مؤثر در آن جا چاپ کند. فرصت خیلی زیادی برای بسیاری فراهم شده و دایناسورهای پیر شاهد محو شدن انحصارشان هستند.

ما هنوز راهی بس طولانی در پیش داریم؛ اما بیت کوین می تواند چیزی مشابه بانکداری، سرمایه و حتی در شکل وسیع تری که در آن زندگی می کنیم ایجاد کند. بدون این که بیش از حد هیجان زده شویم، بیتکوین می تواند تحولات بزرگی که بسیاری از افراد در جوامع مختلف مصرانه به دنبال آن بودند، به وجود آورد و توزیع نامناسب فرصت و سرمایه را متعادل کند.

 

بیت کوین چیست؟

 

وقتی آدرس سایتی را در مروگر خود تایپ می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که حررف http در ابتدای آن ظاهر می شود. سرواژهی http معرف کلمات Hypertext Transfer Protocol است و به معنی پروتکل امن انتقال آبرمتن (پروتکل امن برای انتقال اطلاعات از شبکه های اینترنتی است. وقتی آدرسی را تایپ می کنید، شما در واقع فرمان http را می فرستید تا آدرس آن سایت را به شما منتقل کند.

 

http ابزاری است که به وسیله ی آن اطلاعات در سراسر شبکه پخش می شود؛ به همین ترتیب وقتی آدرس ایمیلی میسازید، ممکن است متوجه حروف smtp برای مثال smtp.gmail.com شده باشید.

smtp سرواژه ی کلمات Simple Mail Transferبه معنی پروتکل انتقال پیام های الکترونیکی و یک پروتکل (پیمان) است که به وسیله ی آن برای همدیگر نامه های الکترونیکی ارسال می کنیم.

 

آنچه که واقعا اتفاق می افتد این است که وقتی ایمیلی را از طریق جیمیل به کسی که دارای آدرس اینترنتی yahoo است می فرستید، سرور گوگل با سرور یاهو تماس برقرار کرده و فایلی متنی را انتقال می دهد؛ سپس سرور یاهو به کاربر خود اعلام می کند: «شما یک ایمیل دارید»؛ بنابراین، پروتکل سیستمی توافقی است که از طریق آن اطلاعات در سراسر شبکه پخش می شود.

 

کلمه Bitcoin با حرف بزرگ B پروتکل (پیمان دیگری بوده و نقش پروتکل تبادل اطلاعات پولی دارد. با استفاده از بیتکوین کامپیوتر شما با کاربر دیگری ارتباط برقرار کرده و با حروف نامفهوم دوسویه اثبات می کند برای مثال شما فلان تعداد سکه را در این آدرس کنترل می کنید و از آنها می خواهید تا توازن را در این آدرس افزایش دهند.

 

واحد پول بیت کوین در پروتکل بیتکوین همان کلمهي bitcoin با حرف کوچک 6 بوده همان طور که دلار واحد پول در سیستم بانکی آمریکا است؛ بنابراین بیتکوین واحد پولی در سیستم بیتکوین است. پس بیتکوین دو بخش دارد، یکی پروتکل و دیگری واحد پول

 

 بیت کوین

 

 

چگونه بیت کوین به دست می آورید؟

 

استفاده از دلار یا پوند ساده است. حقوق شما به دلار یا پوند پرداخت می شود و یا دلار یا پوند در حساب بانکی خودتان دارید (امیدوارم البتها) پول چیزهایی که می خرید را از طریق بانکداری الکترونیک، چک، کارت اعتباری یا پول نقد پرداخت می کنید؛ اما آخر کجا می شود بیتکوین پیدا کرد؟! سه روش وجود دارد.

 

 

حقوق شما می تواند به بیتکوین پرداخت شود. میتوانید بیتکوین بخرید و نهایتا روش سوم که ممکن است کمی غیرمتعارف و عجیب و غریب باشد، این است که می توانید بیتکوین خلق کنید. درست همان طور که پول معمولی به دست می آورید، شما می توانید با انجام و فروختن چیزی در عوض بیتکوین، بیتکوین به دست آورید.

 

 

صدها جای مختلف برای خرید کیف پول وجود دارد؛ درست همان طور که صدها جای مختلف برای دریافت ایمیل وجود دارد. اغلب افراد یکی دو تا کیف پول دارند. شما می توانید کیف پول خود را در کامپیوتر، تلفن، هارد دیسک و یا با یک مبادله داشته باشید.

 

 

بعضی ها هم که بیتکوین های زیادی دارند، آنها را در کیف پول روی هارد دیسک در داخل گاوصندوق نگهداری می کنند. هر کیف پول آدرس مخصوص به خودش را دارد که شامل یک سرس اعداد با حروف مختلف است. برای پرداخت با بیتکوین، روی کیف پول کلیک کرده و سپس تعداد سکه هایی را که می خواهید پرداخت کنید را تایپ کنید.

 

 

بعد آن را کپی و در آدرس کیف پول گیرنده پیست کنید و بچسبانید. کلید اینتر را فشار دهید و نهایتا پرداخت صورت می گیرد. برای دریافت با بیتکوین، تمام آن چیزی که یک نفر برای دریافت نیاز دارد آدرس کیف پول است. وقتی پول را دریافت می کنید کامپیوتر با ایجاد صدای کوچکی شما را مطلع می کند.

 

 

این کار به سادگی یک ایمیل است. با استفاده از بارکد می توانید کیف پول خود را در تلفن هوشمند باز کرده، از آن عکس بگیرید؛ سپس آن را ارسال کرده و پرداخت را انجام دهید.

 

پر بی راه نیست اگر بگوییم روزی فرا می رسد که شما قدم زنان وارد فروشگاهی می شوید، کالایی را انتخاب می کنید، با تلفن هوشمند از بارکد آن عکس می گیرید و پرداخت به طور اتوماتیک انجام می شود و شما می توانید از فروشگاه خارج شوید. وقتی لم چیزی را یاد گرفته باشید / قلق آن به دست شما افتاده است. این کار به سادگی استفاده از کارت اعتباری خواهد بود و تا مادامی که به اینترنت دسترسی داشته باشید هیچ مانعی برای وارد شدن وجود نخواهد داشت.

 

 

اگر اطلاعاتی درباره ارز های دیجیتال نداری میتونی توی دوره های آموزشی ارز دیجیتال تبریز فایننس شرکت کنی.

 

تاریخچه ارز دیجیتالی بیت کوین:

 

بیت کوین نخستین ارزدیجیتالی در بازار است و کسی نمیداند چه کسی برای اولین بار Bitcoin را تولید کرد .
گفته می شود شخص ناشناسی به اسم ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار بیت کوین را به بازار عرضه کرد اما پس از معروفیت Bitcoin دیگر خبری از او نیست.
بعد از پیشرفت Bitcoin رمزارزهای دیگری همانند لایت کوین ، اتریوم ، ریپل و تتر و … به بازار عرضه شدند.

 

معروفیت Bitcoin

 

میتوان یکی از دلایل اصلی معروفیت بیت کوین را استفاده مجرمان و خلافکاران بین سال های 2011 – 2013 دانست.
آن ها به کمک این ارزدیجیتال به دلیل نبود نظارت دولتی  و مالیات فعالیت های تبهکارانه خود را به دور از چشم قانون انجام میدادند .
دلیل دیگر میتوان به افزایش شگفت انگیز قیمت بیت کوین در سال 2017 به نزدیکی 20000 دلار اشاره کرد!

 

فعالیت Bitcoin

Bitcoin بدون نیاز به بانک ها و واسطه ها قابلیت تراکنش و تبادل دارد.
در اصل بیت کوین مانند طلاست! مانند طلا ارزش بالا و قابلیت معامله دارد
Bitcoin همچینین در بعضی از کسب و کار ها به عنوان روشی برای پرداخت استفاده می شود .
فضای ذخیره سازی بیت کوین ، کیف پول (wallet) نامیده میشود که دارای انواع سرد و گرم ( سخت افزاری و نرم افزاری ) می باشد.
برای خرید ارز دیجیتال و احراز هویت کلیک کنید.

BTCUSDT Chart by TradingView

adminn

‫2 نظر

  • […] بیشتری جذب این دنیا می شوند. بازار ارز دیجیتال با ظهور بیت کوین شروع شد و 13 سال قبل فقط ارز دیجیتال بیت کوین در این […]

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *