تبریز فایننس

آسیب انگلیس از اپیدمی کرونا

آسیب انگلیس از اپیدمی کرونا

آسیب انگلیس از اپیدمی کرونا:سرویس سلامت عمومی انگلستان اعلام کرد، قرنطینه مردم زنجیره تأمین غذا و غلات را مختل کرده است و آسیبی جدی که مبلغی بالغ بر 6.3 میلیارد دلاری است به اقتصاد این کشور ضرر رسانده است.

 

طی گزارشی که خبرگزاری های داخلی و خارجی دریافت کرده اند.  بر اساس آمار و اطلاعات مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری انگلیس، داده ها نشان می دهد که اگر قوانین قرنطینه فردی تحت نرم افزار خدمات بهداشت عمومی انگلیس NHS))  برداشته نشود، آسیب های هاکی از اپیدمی کرونا در اقتصاد کشور انگلیس بین 6/4 میلیارد تا 6 میلیون میلیارد دلار  خواهد بود.

 

از نوزدهم ژوئیه که روز انتشار و شروع بیماری کرونا در کشور انگلیس بود، افزایش موارد ویروس نشان می دهد که تعداد بیشتری از افراد در این کشور باید طبق این نرم افزار قرنطینه شوند که این امر زنجیره های تأمین موارد مصرفی و مهم را به طور جدی مختل می کند.

 

آماری که توسط سرویس سلامت عمومی انگلیس از 8 تا 14 ژوئیه منتشر شده است، نشان می دهد که 607،486 بیمار مبتلا به کویید19 یا همان کرونا (Covid 19) وجود دارد که باید هرچه زود تر قرنطینه شوند و اگر اینطور پیش برود روز به روز بر تعداد کسانی که به این بیماری مبتلا می شوند زیاد می شود؛ خصوصا که این بیماری دائما در حال جهش است و تاثیر واکسن های کرونا هم از بین می رود.

 

دولت انگلستان باید سرعت بررسی نرم افزار را تسریع کند زیرا معافیت هایی که برای کارگران در بخش اصلی در نظر گرفته شده در کل این مدت فقط 300 میلیون پوند هزینه را کاهش می دهد، اما قوانین مربوط به کسانی که دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده اند قابل لغو است.

دلایل آسیب انگلیس از اپیدمی کرونا؟

 

اقتصاد کشور انگلیس در ماه جولای علائم رکود اقتصادی را نشان داد.که این خبر می تواند زنگ خطری برای اقتصاد دنیا و تمام کشور ها باشد زیرا هیچ کسی فعلا از دست کرونا در امان نیست و این ایپدمی و قرنطینه آنلاین یا از طریق نرم افزار به احتمال زیاد برای اکثر کشورها باشد.

نگرانی ها در مورد رفع محدودیت های بیماری کرونا و افزایش شیوع همینطور وضعیت نابسامان این روزها تعداد کارگران در کشورهای مختلف را کاهش داده است.

شاخص مدیران در حوزه خرید در کشور انگلیس به طور عجیب و غیر منتظره به نزولی ترین سطح از ماه مارس دست پیدا کرده است.

 

در همین حال، شهردار لندن از دولت خواسته است که قوانین قرنطینه را برای افراد واکسینه شده که از دست ویروس در امان هستند لغو کند. پایتخت انگلیس و همینطور پایتخت و شهر های مختلف انواع کشورها با مشکلات اساسی روبرو هستند؛ به طوریکه در کشور خودمان در این چند روز اعلام شد که پایتخت یعنی شهر تهران و حومه آن در حدود یک هفته میبایست تعطیلی اجباری را داشته باشند که این وضعیت واقعا برای هر کشوری چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ جمعیتی نگران کننده است.

اکنون سیاست مداران و دانشمندان نگران هستند که مردم به دلیل عدم تامین مایحتاجشان مجبور به شکستن قرنطینه و شروع فعالیت های دوباره خود نشوند زیرا واقعا اوضاع اقتصادی جهان به شدت بحرانی است و حتی بسیاری از کشورهای مدرن هم با پاندمی کرونا به مشکل خورده اند.

در کشور خودمان هم از سویی تامین نشدن برق و آب و از سویی ورود فاز جدید کرونا مسئولان را به فکر درباره چاره و راه حل این مشکل وا داشته است.

امیدواریم شرایط به گونه ای باشد که هیچ کس مجبور به شکستن محدودیت های کرونایی نشود و این مشکل هم مختص به کشور خودمان نیست. در انگلیس نیز این دغدغه وجود دارد که اگر دولت توانایی این را نداشته باشد که مایحتاج مردم را به طور کامل تامین امکان اینکه مردم این کشور با خاموش کردن گوشی های موبایل خود راهی خیابان و مغازه و کارخانجات شده تا حقوق خود را دریافت کنند. در هر صورت اقتصاد جهان ضربات هنگفتی از زمان شیوع کرونا به خود دیده است که ممکن حتی بدتر هم شود که امیدواریم چنین واقعه ای رخ ندهد و به زودی از دست این ویروس منحوس خلاص شویم.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *