تبریز فایننس

آیا نرخ بهره اوراق افزایش خواهد داشت ؟

نرخ بهره اوراق افزایش

نرخ بهره اوراق افزایش : گزارشات حاکی از آن است که رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ( محمدعلی دهقان دهنوی) با بیان این موضوع که به صورت روزانه حجم فروش اوراق در بازار بدهی قابل توجه است، اظهار داشت : باید توجه جدی و مصممی نسبت به منشا فروش این اوراق ، داشت.

 

بخش گسترده فروش اوراق، ناشی از عملیات بازار باز بین بانک مرکزی و بانک‌ها است که ثبت آمار معاملات آن در بازار بدهی رخ می‌دهد و به هیچ عنوان به معنی فروش اوراق توسط دولت نیست.

 

بنابراین دولت در طی سه هفته اول مهرماه هیچ فروش اوراقی در بازار بورس اوراق بهادار نداشته است وجالبتر این است که برای هفته بعد نیز برنامه ای ندارد.

 

رئیس بورس اوراق بهادار همچنان افزود:در آمار روزانه ، آن چیزی که تحت فروش اوراق منعکس می‌شود ناشی از عملیات بازار باز بانک مرکزی می باشد که متاثر از فروش اوراق توسط دولت نمی باشد.

 

ضمن اینکه دولت نیز هم ملتزم و متعهد به حفظ نرخ بهره می باشد و هیچ برنامه‌‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد و نگرانی در این زمینه عملاً بی مورد می باشد.

 

دهقان دهنوی ادامه داد :بنده در تمام جلساتی که در شکل کارگروه تامین مالی در داخل وزارت اقتصاد برگزار می شود و همچنین جلسه‌های کمیته بند کاف بودجه ، به عنوان عضوی فعال ، حضور مستمر داشته ام  و شاهد آن بودم که  وزیر امور اقتصادی و دارایی (دکتر خاندوزی) ، بر لزوم حفظ و کنترل نرخ بهره اوراق در این جلسات تاکید داشته و دارند.

 

همچنین ایشان گفتند : وزیر امور اقتصاد و دارایی در این جلسه‌ها تاکید دارد که تغییر سر رسیدها، تنها راه حل درست برای ایجاد جذابیت در فروش اوراق است و هیچ نیازی به افزایش نرخ بهره نیست و به صورت اساسی و اصولی با افزایش نرخ بهره مخالف هستند.

 

آکادمی تبریز فایننس روزانه اخبار مهم مربوط به انواع بازار های مالی نظیر بورس ، بازار جهانی فارکس ، بازار ارز دیجیتال را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد .

 

این مجموعه هم چنین در تدریس دوره های بورس اوراق بهادار ، دوره ارز دیجیتال و دوره فارکس ، گامی بلند برداشته و همیشه سعی دارد تا با بهترین اساتید خود و به روزترین متد های آموزشی ، بهترین دوره ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *