تبریز فایننس

اهداف قیمتی بیت کوین !

اهداف قیمتی بیت کوین !

اهداف قیمتی بیت کوین : در مقالات قبلی ، بیت کوین را به عنوان یک شکل جدید از پول بررسی کردیم – یک ذخیره ارزش جهانی جدید که همچون طلای دیجیتال کارکرد دارد. بیت کوین دارایی خوبی است چراکه به راحتی قابل تقسیم، ارسال دریافت، ذخیره سازی و تصدیق است. بیت کوین پول سخت به حساب می آید چراکه تورم در میزان عرضه اش غیرممکن است. حداکثر میزان عرضه بیت کوین تنها و تنها ۲۱ میلیون واحد خواهد بود.

 

کمیابی بیت کوین از منظر دیجیتالی، آن را به بهترین فناوری ابداع شده برای پس انداز بدل ساخته است. بیت کوین را میتوانید همچون یک بانک عظیم غیر متمرکز در فضای ابری تصور کنید – که در کنترل هیچ کس نیست و متعلق به همه است. بانک مردم.

 

هیچ تبعیضی علیه شما وجود ندارد، بدون هیچ تبعیضی صرف نظر از نژاد، ملیت، باورهای سیاسی، پیشینه و سابقه در رسانه های اجتماعی. هرگز حساب شما مسدود نخواهد شد و سرمایه تان استثمار نمی شود چنان که در سیستم بانکداری ملل مختلف شاهد هستیم.

 

بیت کوین روشی عالی برای ذخیره ثروت (ذخیره ارزش) است، در عین حال روشی فوق العاده خوب برای افزایش دارایی است. در طی یازده سال گذشته، بیت کوین رشد چشمگیری داشته اما هنوز راه طولانی ای هم پیش رو دارد. احتمالا ذخیره ارزش عظیم ترین مورد کاربرد روی کره زمین است. با کنار هم گذاشتن سایر ذخیره های ارزش مثل طلا، سهام و املاک و مستغلات، ذخیره ارزش از ۴۰۰ تریلیون دلار عبور می کند.

 

چنان که پیش تر اشاره کردیم، هیچ دلیلی نمی توان شمرد که یک فناوری برتر مثل بیت کوین نتواند سهم زیادی از ارزش بازارهای سنتی مثل طلا و املاک را از آن خود کند. کافی است به آمازون نگاه کنید که با خرده فروشان چه کرد، همین طور گوگل و فیسبوک چه بر سر تبلیغات سنتی آوردند.

 

فناوری های برتر که از طریق اثر شبکه ای رشد کرده و از خود محافظت می کنند، اغلب به سمت ربودن سهم بازار فناوریهای ضعیف تر پیش می روند. اگر بیت کوین تنها ۱۰ درصد از سهم ذخیرههای ارزش سنتی را از آن خود کند، به معنای ۴۰ تریلیون دلار حجم بازار برای بیت کوین خواهد بود یا به عبارتی تقریبأ ۱.۹ میلیون دلار به ازای هر بیت کوین این یکی از روشهای تخمین اهداف قیمتی بیت کوین بود.

 

راه دیگر استفاده از مدل های ارزش گذاری ای است که برای تخمین ارزشی منصفانه از بیت کوین طرح ریزی شده اند. در ماه مارس ۲۰۱۹، یک حساب توییتری ناشناس به نام پلنبی یک مقاله متحولانه را با عنوان «مدل سازی ارزش بیت کوین با معیار کمیابی» منتشر کرد و متعاقبا نیز مقاله «مدل ارزیابی انباشت به جریان بیت کوین» را ارائه کرد.

 

اهداف قیمتی بیت کوین

 

در آن زمان، هر دو مقاله به طور گسترده ای در جامعه بیت کوین دست به دست شد، اما در جهان خارج از رمزارزها تقریبا هیچ توجهی به آن نشد. همچون اغلب مفاهیم انقلابی، مدل های پلن بی نیاز به زمان دارند تا توسعه پابند، اما این اتفاق رقم خواهد خورد.

 

در سال ۲۰۲۰ وال استریت از خواب غفلت بیدار و نسبت به این موضوع هوشیار شد. مقالات پلنبی یکی از دلایل اصلی است که در حال حاضر جریان پول زیادی از سمت وال استریت به سوی بیت کوین روانه می شود. اگر همه چیز مطابق با پیش بینی های مدل پیش برود، این احتمال قوی وجود دارد که پلن بی بابت اقداماتش در راستای ارزیابی بیت کوین جایزه نوبل را دریافت کند.

 

برای دستیابی به مدلی برای ارزش گذاری قیمت بیت کوین، پلن بی مفهوم «انباشت به جریان» را از تحلیلگران فلزات گرانبها وام گرفت. انباشت به جریان روشی برای اندازه گیری کمیابی نسبی یک کالاست. برای محاسبه نسبت انباشت به جریان، می توانید موجودی یک کالای مشخص (به عنوان مثال، تمام طلاهای ذخیره شده در صندوق ها و سکه ها و غیره) را بر تولید سالانه آن کالا تقسیم کنید (به عنوان مثال، تمام طلاهای استخراج شده در طی یک سال).

 

نسبت انباشت به جریان می تواند به عنوان سنجشی تلقی شود برای اینکه چند سال طول می کشد تا به موجودی فعلی یک کالا برسیم. این نسبت برای طلا تقریبا ۵۵ است، به این معنا که با نرخ کنونی استخراج طلا حدود ۵۵ سال طول می کشد تا به مقدار موجودی فعلی ذخیره جهانی طلا برسیم. در مقابل، این نسبت برای پالادیم ۱ است. به این معنا که می توان تنها در طی یک سال استخراج به مقدار تمام موجودیهای پالادیم رسید.

 

کالاهای با نسبت انباشت به جریان بالاتر، کمیاب تر و حجم بازار بزرگتری نسبت به کالاهایی با نسبت انباشت به جریان پایین تر دارند. کالاهای رایج مثل نفت خام و ذرت، نسبت انباشت به جریان بسیار کمی دارند. کالاهای با نسبت انباشت به جریان کوچک، کشش عرضه دارند – در واکنش به افزایش قیمتها، بالا بردن عرضه کار آسانی است.

 

درنتیجه کالاها با نسبت انباشت به جریان کوچک، گرایش به بازگشت به قیمتهای حد متوسط دارند. وقتی قیمت به حد کافی بالا رفت، یک عرضه حجیم قیمت را به پایین سوق میدهد.

 

در مورد کالاهای با نسبت انباشت به جریان بالا، قیمت های بالاتر متعاقبا به همان اندازه منجر به افزایش عرضه نمی شود. پیش تر اشاره کردیم که صرفنظر از بالا یا پایین رفتن قیمت طلا، عرضه آن به طور متوسط سالیانه تنها ۱۸۰ درصد رشد داشته است. معکوس این عدد را در نظر بگیرید، خواهید دید که به عدد ۵۵ می رسید. نسبت انباشت به جریان در واقع همان معکوس رشد عرضه کالاست.

 

وقتی نسبت انباشت به جریان دارایی های کمیابی همچون طلا، نقره، الماس، املاک و مستغلات و بیت کوین را به همراه حجم بازار هر یک روی نمودار لگاریتمی پیاده کنید، با اتفاق جالبی روبه رو می شوید.

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون  دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در  دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *