تبریز فایننس

بیت کوین سوار بر تسلا صعود کرد

بایننس گیر داد و بیت کوین با سوار بر تسلا صعود کرد

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس که بزرگ ترین صرافی ارزهای دیجیتالی  دنیا به حساب می آید در جهت عمل به توصیه های مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم کارگروه ویژه مالی FATF ای طور تصمیم گرفته است که امکان برداشت رمزارزها و پول های فیات ( به شکل دلار، یورو،…) را برای کاربرانی که تا هفته آینده اقدام به احراز هویت نکنند، را مسدود و در طی هفته های آتی به طور کامل ببندنند.

 

در بیانیه ای که از سوی صرافی ارز دیجیتال بایینس انتشار پیدا کرده است اینطور آمده است که، کابرانی که اقدام به احراز هویت محدود ( اطلاعات پایه نظیر ایمیل و محل سکونت) کنند از این پس تنها می توانند تا حداکثر معادل ۰.۰۶ بیت کوین برداشت  و یا واریز داشته باشند. این رقم تا قبل از این بیانیه معادل دو بیت کوین در روز بود. همینطور دسته ای از کاربرانی که احراز هویت را به طور کامل انجام دهند ( کاربران ایرانی به دلیل تحریم حق استفاده از این صرافی را نخواهند داشت) محدودیتی در واریز یا برداشت روزانه خود خواهند داشت.

 

چرا بیت کوین سوار بر تسلا صعود کرد؟

 

صرافی ارز دیجیتال بایننس همچنین در این بیانیه اعلام کرده است که کاربرانی که از ثبت حساب آنها کمتر از دو ماه می گذرد حق استفاده از اهرم معاملاتی بیشتر از 20 را ندارند و همین طور این عدد برای کابران قدیمی تر در حدود 127 اهرم است. البته منظور از قدیمی تر یعنی کسانی که بیشتر از دوماه است که احراز هویت کرده اند.

 

از سوی دیگری به دنبال سختگیری بعضی دولت ها بر روی فعالیت صرافی بایننس، مدیر عامل صرافی بایننس ژایو چنگ پنگ- اعلام کرد این صرافی آماده شروع و ادامه همکاری با آن دسته کشورهایی است که در آن ها اجازه فعالیت دارد و در آینده هم شاهد افتتاح دفاتر بیشتری از این صرافی در اقساع نقاط مختلف جهان خواهیم بود.

 

دلایل گیر دادن بایننس و بیت کوین که سوار بر تسلا صعود کرد؟

 

مدیرعامل صرافی باننس یعنی پنگ همچنین اینطور اظهار داشت که صرافی ارز دیجیتال بایننس در نظر دارد به دفتر یا نهاد کاملا قانونی تبدیل شود که فعالیت آن در چارچوب مقررات خاصی صورت می گیرد و در صورت نیاز آماده است تا حتی از سمت خود برکنار شود تا این کار به درستی انجام شود.

 

برخی از کشورهای اروپایی یا آسیایی از جمله انگلیس، ایتالیا، کانادا و ژاپن فعالیت های صرافی بایننس را در کشور خود به طور کامل غیرقانونی تلقی کرده یا به شهروندان خود در این خصوص و استفاده از این اپلیکیشن یا صرافی هشدار داده اند.

 

به علاوه اینکه در چند روز اخیر بیت کوین صعود کرد زیرا نگهداری بیت کوین هایی که توسط تسلا خریداری شده بود باعث صعود این رمزارز شد.

 

دارایی منتشرشده شرکت تسلا و صورت حساب های مالی آنها اینطور نشان می دهد که در سه ماهه دوم امسال که با وجود کاهش یک میلیارد دلاری ارزش بیت کوین های در اختیار این شرکت شد، تغییری در اندازه یا تعداد بیت کوین های این شرکت به نسبت سه ماهه نخست امسال اتفاق نیفتاده است و شرکت خودروسازی تسلا همچنان بیت کوین های خود را ذخیر کرده است.
به علاوه باید افزود این کاهش ارزش دارایی به دلیل افت قیمتی ارز بیت کوین بوده و در صورت بالا رفتن قیمت بیت کوین این زیان قابل جبران است.

 

در ادامه نیز فشارهای چین بر روی فعالیت های ارزهای دیجیتالی، صرافی بزرگ هیوبی که جزو بزرگ ترین صرافی ارزهای دیجیتالی چین است اعلام کرد که دفتر خود را در چین به طور کامل تعطیل خواهد کرد.

 

قبل از این هم دولت چین هرگونه استخراج بیت کوین، خرید و فروش ارزهای دیجیتالی و خرید و فروش وسیله های استخراج ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کرده بود و با افراد متخلف هم رفتار سختی داشته است. پس از اعلام این تصمیم ارزش سهام های صرافی ارز دیجیتال هیوبی در بورس کشور هنگ کنگ به شدت کاهش پیدا کرد که این ریزش سهام هم روی عملکرد شاخص کل سهام بورس این کشور هم موثر بود.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *