تبریز فایننس

معرفی ارز دیجیتال آواکس (AVAX)

ارز دیجیتال آواکس

ارز دیجیتال آواکس : با گسترش دنیای کریپتو کارنسی ، افراد بیشتری جذب این دنیا می شوند. بازار ارز دیجیتال با ظهور بیت کوین شروع شد و 13 سال قبل فقط ارز دیجیتال بیت کوین در این بازار مالی معامله می شد.

 

بیت کوین در زمان های اولیه پیشتاز دنیای کریپتو کارنسی بود، ولی وقتی افراد بیشتری ، اقدام به خرید بیت کوین کردند ، رفته رفته مشکلات عمده این ارز دیجیتال نمایان شد. که یکی از مشکلات اصلی این شبکه سرعت پایین شبکه بیت کوین است.

 

با گذشت زمان ، بسترهای دیگری با معرفی ارزهای دیگری مثل  ارز دیجیتال آواکس وارد دنیای کریپتو کارنسی شدند تا مشکلات بیت کوین را پوشش دهند.و هم چنان تلاش داشتند تا ارزشمند بودن ، قابل رقابت بودن با بیت کوین را نشان دهند.

 

در تاریخ سپتامبر 2018 ، پلتفرم آوالانچ ، تاسیس و راه‌اندازی شد. این شبکه که قبل از آن با نام AVA شناخته می‌شد، فروش توکن های خود را در سال 2020 آغاز نمود و موفق شد در عرض چند ساعت 45 میلیون دلار فروش را به ثبت برساند.

 

ارز دیجیتال آواکس در ابتدا ، قیمت اولیه نیم دلاری داشت که تحت پلتفرمیERC-20 ، به کاربران عرضه شده بود. بعد از آن با بالا و پایین شدن بازار ارز دیجیتال ، ارز دیجیتال آواکس نیز دچار تحولاتی شده بود ولی در کل کارشناسان بازار ارز دیجیتال ، آینده بهتری را برای این ارز ، پیشبینی کرده اند. در بخش های بعدی این مقاله قصد داریم تا ارز دیجیتال آواکس و ویژگی های برجسته آن را باهم بررسی و آنالیز کنیم.

 

ارز دیجیتال آواکس و معرفی شبکه آوالانچ Avalanche !

 

شبکه‌ی آوالانچ ، یک شبکه براساس بلاک چین می باشد که این شبکه برای اجرا کردن قراردادهای هوشمند تاسیس شده که ارز دیجیتال خصوصی آن آواکس AVAX می باشد. آوالانچ از ابزار الگوریتم اثبات سهام یعنی همان (الگوریتم اتریوم) بهره می برد.

 

و این الگوریتم اثبات سهم ، دلیل اصلی ، عدم نیاز شبکه آوالانچ به استخراج کنندگان پرقدرت و بزرگ می باشد.بنابراین هم در این پلتفرم ،انرژی کمتری مصرف می‌شود که باعث در امان ماندن محیط زیست از خطرات ناشی از ماینینگ می شود.

 

به عبارت دیگر، شبکه آوالانچ، پلتفرمی برای تاسیس و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز مالی و متن‌باز می باشد. در نتیجه کاربران به راحتی می توانند برنامه معاملاتی هوشمند خود را در این شبکه ، مدلسازی کرده و سپس اجرایی کنند. برنامه‌هایی قابل اعتماد، ایمن و قدرتمند که شبکه‌های بلاک چین سفارشی‌شده را بر اساس قوانین و ضوابط از‌پیش‌تعیین‌ شده ارائه و طراحی کرده اند.

 

سیستم غیرمتمرکز یا همان برنامه و اپلیکیشن ، نرم‌افزاری می باشد که پس از اجرا آن ، هیچ کس نمیتواند آنرا متوقف و یا دستکاری کند. غیرمتمرکز کردن فرایندها در بستر بلاک چین یعنی اینکه تمام امتیاز ها و فعالیت ها را از انحصار نهاد ها و شرکتها در بیاوریم.

 

ارز دیجیتال آواکس

 

با عمل غیرمتمرکزسازی ، دیگر هیچ فردی قادر نخواهد بود که نظاره گر امور مالی دیگر افراد باشد ، دارایی و سرمایه او را تصرف کند و یا سدی برای تجارت و معامله فرد باشد . به طور کلی ، غیر متمرکز سازی امکان تقلب مالی و عوامل وابسته به آن را از شرکتها و یا افراد هکر می گیرد.

 

شبکه آوالانچ از اولین شبکه‌های قرارداد هوشمند می باشد که عمل تایید تراکنش ها را در کمتر از یک ثانیه ،اجرا می کند. هم چنان شبکه آوالانچ ، توانسته با ثبت بیش از 1000 بلاک ، رکورد بی‌نظیری را در تست نت یا شبکه آزمایشی ، داشته باشد.

 

تا کنون هیچ پلتفرم معتبر و رایج در بازار ارز دیجیتال نتوانسته رکورد شبکه آوالانچ را بشکند . AVAX ، توکن اصلی شبکه آوالانچ می باشد که هم در پاداش دهی و هم معامله گری ، کاربردهای چند گانه دارد که میتوان از آن استفاده کرد.

 

توزیع توکن در فضای کریپتو، یکی دیگر از ویژگی‌های آوالانچ می باشد. این پلتفرم همچنین با کاهش حملات سیبل و داشتن آستانه امن، نشان داد که با پروژه های  دیگر بلاک چین ، وجه تمایز زیادی دارد.

 

ارز دیجیتال آواکس و تفاوت بلاک چین در آوالانچ با سایر بلاکچین‌ها

 

بلاک چین، سیستمی دیجیتال می باشد که روی بستر اینترنت ، اطلاعات و گزارشات را ثبت می کند که غیر قابل نفوذ بودن آن ، تفاوت اصلی این گونه سیستم با سیستم های دیگر می باشد. سیستم بلاک چین ، طوری طراحی و پردازش شده است که عملا در آن امکان حذف، هک کردن، دست‌کاری و دستبرد به اطلاعات در این سیستم وجود نداشته و امری غیر ممکن است.

 

بلاک چین‌ها ، شامل چند دسته اصلی می شوند. نسل اول بلاک چینها که با بوجود آمدن بیت کوین ایجاد شدند، سیستمی کارآمد را شامل میشد که اطلاعات معامله گران و معاملات آنها در این پلتفرم ذخیره می شدند .

 

ولی با گذر زمان و بیشتر شدن تعداد سرمایه گذاران ، ایرادات بلاکچینهای نسل اول مشخص شد. این ایرادات که شامل سرعت ضعیف شبکه بیت کوین ، در برابر در خواستهای روبه افزایش بازار ارز دیجیتال بود.بنابراین بر اساس نیاز بازار ، بلاکچین های نسل دوم تاسیس شدند.

 

در سال 2013 ، بلاک چینهای نسل دوم در اتریوم به دنیا معرفی شدند. شبکه اتریوم و پس از آن اتریوم2 ، علاوه بر دارا بودن خصوصیات غیرقابل نفوذ بلاک چین بیت کوین ، برنامه های دیگری داشتند که به بازار ارز دیجیتال برای اولین بار در آن سال ، معرفی شدند.

 

این برنامه ها قادر بودند ، قرارداد های هوشمند را در بستر بلاکچین برنامه‌ریزی و اجرا کنند. و آغازگر عصر جدیدی در اجرای قرارداد های هوشمند بودند. در واقع اتریوم یا همان بلاچینهای نسل دوم، تاسیس گر طیف گسترده ای از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دیگر، مانند اپلیکیشن‌های دیفای DeFi و امور مالی غیرمتمرکز بودند.

 

ارز دیجیتال آواکس

 

همان‌گونه که گفتیم ، در اول بیت کوین بود که بلاک چین را در معاملات جهانی ، به کار گرفت.، اتریوم ویژگی های نوینی مثل قراردادهای هوشمند را به این بلاک چین ها اضافه نمود که بعد از آن آوالانچ ، الگوهای تازه‌ای را وارد دنیای بلاک چین کرد.

 

معمولا شبکه‌های بلاک چین شامل ، ازمجموعه‌ای از اعتبارسنج‌ها  ویک بلاک چین می شوند. اما شبکه آوالانچ، ازاعتبارسنج‌ها و شبکه‌ای ناهمگن از تعداد زیادی بلاک چین در کنار هم ، تشکیل شده است. اتریوم بستری را ایجاد نمود که سیستم بلاک چین و افراد می توانستد بوسیله آن، قراردادهای هوشمندی تعریف کرده و به وسیله آنها ، معاملات را انجام دهند.

 

البته نباید از این نکته غافل شد که این شبکه به کاربران خود امکان راه‌اندازی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را فراهم نمود. در شبکه اتریوم تمامی برنامهها روی یک بستر اجرا می‌شوند، ولی در شبکه آوالانچ ، پلتفرمی را ایجاد کرد تا هر برنامه ای روی بلاک چین مستقل خود انجام شوند که این برنامه ها براساس یک Sunnet و یا زیرشبکه ها اعتبارسنجی و بررسی می شوند . که بوسیله این قابلیت می توان بلاکچین های انحصاری را ایجاد کرد.

 

ارز دیجیتال آواکس و معرفی زیر شبکهSubnetwork در سیستم آوالانچ 

 

در پلتفرم‌های بسیاری از ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم و….همه اعتبارسنج‌ها لزوما باید تابع قوانین خاصی باشند ، ولی در بلاکچین شبکه آوالانچ میتواند قوانین انحصاری خود را اجرا کنند. زیرشبکه شامل اعتبارسنج‌های پویا می شوند که طبق همکاری یکدیگر در تلاشند تا درموضوع  وضعیت مجموعه‌ای از بلاک چین‌ها به اجماع برسند. پردازش هر بلاک چین ، با یک زیرشبکه اعتبارسنجی اتفاق می افتد و هر زیرشبکه قادر است تعدادی بلاکچین را اعتبارسنجی و پردازش کند . هر نود Node هم شامل یکی از چند زیرشبکه دلخواه می باشد.

 

 

زیرشبکه منحصر به فردی ( زیرشبکه پیش‌فرض یا Default Subnet )وظیفه اعتبار سنجی و تایید ، بلاک چین‌های ساخته شبکه آوالانچ را دارند. البته باید همه اعضای زیرشبکه‌ها باید شامل اعضای زیرشبکه پیش‌فرض هم باشند.

 

کاربران برای اینکه بتوانند در زیرشبکه پیش‌فرض، عضو شوند باید ابتدا چند رمزارز آواکس را تحت عنوان سهام ارائه دهند. باید همه اعتبارسنج‌های بلاکچین‌ های آوالانچ وظیفه بررسی و اعتبار سنجی بلاک‌ چین‌ های درون‌ساخته آوالانچ را دارند و برای سهام آن، از توکن‌های آواکس استفاده کنند.

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *