تبریز فایننس

اتریوم به طور عجیبی افت کرد

اتریوم به طور عجیبی افت کرد

چرا اتریوم به طور عجیبی افت کرد ؟ در حالی که معامله گران آخرین داده های تورم ایالات متحده را ارزیابی می کنند، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ مطابق با بیت کوین به طرز عجیبی کاهش یافت.


اتریوم (ETH) شاید بیشترین چشم انداز ورود به جلسه جولای را داشته باشد، با یک به روزرسانی فنی مهم EIP-1559، وعده داده شده است که رمز اتریوم برای بالا بردن قیمت آن به زودی توکن سوزی خواهد شد اما تاکنون در ماه جاری، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ با کلاهبرداری در بازار رقیب اصلی خود بیت کوین را دنبال کرده است. همبستگی مثبت در 13 ژوئیه، پس از زنگ افتتاحیه نیویورک قابل مشاهده بود.


زمانی که اتریوم به زیر 2000 دلار سقوط کرد تا همگام سازی با بیت کوین به پایین ترین سطح دو هفته ای خود رسید یعنی به قیمت 32500 دلار سقوط کرد.

همانطور که بیان شد، نرخ ارز ETH / USD پس از افت 3.43 درصدی به کمترین حد روزانه خود رسید، یعنی 1،961.10 دلار. حرکت نزولی این جفت ارز قدم در قفل بیت کوین گذاشت، که با ارزیابی آخرین معاملات تورم در ایالات متحده با نگرانی سقوط کرد.
شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژوئن 0.9٪ افزایش یافت و به 5.4٪ نسبت به سال گذشته رسید، که بالاترین سطح از سال 1991 است.

تورم کلان در مقابل تورم اتریوم


به طور جزئی، صورت جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در ماه ژوئن نشان داد که مقامات طرفدار حداقل دو افزایش نرخ در پایان سال 2023 را خواستار هستند، به شرطی که نرخ تورم بیش از هدف 2٪ خود باشد. بانک مرکزی از مارس 2020 نرخ بهره زیر 0.25٪ را حفظ کرده است، که تقاضای دلار سرمایه گذاران را کاهش داده و به نوبه خود تقاضا برای دارایی های به اصطلاح امن، از جمله بیت کوین را افزایش داده است.

اتریوم، که طبق گفته Crypto Watch ضریب همبستگی یک ساله وی با بیت کوین 0.64 بوده است، در سال 2020 و در سه ماهه اول سال 2021 در اصول اقتصادی کلان مشابه افزایش یافت.

اگر میخواهدی اطلاعاتی درباره ارز های دیجیتال کسب کنید می توانید در دوره ارز دیجیتال شرکت کنید.

با این وجود ارز رمزنگاری شده به دلیل نقش آن در طیف گسترده ای از بخش های رمزنگاری پر رونق، از جمله مالیات غیرمتمرکز (DeFi)، توکن های غیرقابل استفاده (NFT) و پول های ثابت، سود بهتری نسبت به بیت کوین به دست آورد.

اما شبکه اتریوم نیز دچار اشکال فنی به صورت پهنای باند گیر افتاده شد. زنجیره بلوکی بیش از حد مجاز، ماینرها نهادهایی که پردازش می کنند و معاملات را به دفتر عمومی اتریوم اضافه می کنند.

یکی از پروتکل های بهبود ، به نام EIP-1559 ، ساختار هزینه جدیدی را برای کاهش تورم اتریوم معرفی می کند.
این پیشنهاد برای سوزاندن بخشی از کارمزد جمع آوری شده در ETH، در نتیجه فشار تورمی بر ارز رمزنگاری شده است. علاوه بر این، ارتقا اعتبار سنج ها را جایگزین ماینرها می کند. با این کار، اتریوم برای اجرای شبکه اثبات سهام خود ، هر اعتبار سنجی را ملزم می کند که حداقل 32 ETH را قفل کند.

این امر همچنین بخش خوبی از عرضه ETH را از گردش خارج کرده و آن را به اندازه بیت کوین کمیاب می کند.
برای کنستانتین آنیسیموف، مدیر اجرایی در CEX.IO ، افزایش تورم کلان فرصت های صعودی بیشتری را به همان اندازه که برای بیت کوین فراهم می کند، برای اتر فراهم می کند. وی افزودکه پیش بینی می کند نرخ ETH / USD با یک روایت ضد تورمی به 3000 دلار برسد.

همینطور توضیح داد: با توجه به شرایط موجود، فدرال رزرو اندازه ترازنامه خود را از اوایل سال 2020 به بیش از 8 تریلیون دلار افزایش داده است.

اتریوم به طور عجیبی افت کرد


و بنابراین به نظر می رسد، تجمع اتر با سرعت بالایی اتفاق می افتد. طبق CryptoQuant ، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین مستقر در کره جنوبی، کل ذخایر ETH در تمام مبادلات رمزنگاری در پی اصلاح قیمت Q2 / 2021 بیش از نصف کاهش یافته است از بالای 3838 دلار به پایین ترین سطح 1700 دلار.

خطرات همبستگی (اتریوم به طور عجیبی افت کرد)


هم زمان با افزایش اتریوم(ETH) ، همبستگی اتریوم با بیت کوین به ماننده یک گلوگاه نازک قرار گرفته است. با این وجود، جاش آرنولد تحلیلگر مالی مرتبط با Seeking Alpha ، تأكید كرد كه اتر و بیت کوین گاهی اوقات با هم ارتباط منفی دارند.

در عوض آرنولد بر ساختار نمودار قیمت اتر تمرکز کرد و خاطرنشان کرد که ارز رمزنگاری شده در اواسط ماه مه 2021 الگوی مثلث نزولی را تشکیل داده است. مثلث نزولی به طور معمول الگوی ادامه است که قیمت ها را در جهت روند قبلی خود پس از یک دوره کوچک ادغام هدایت می کند .

آرنولد خاطرنشان كرد كه گاوهای اتریوم براي حفظ تعصب صعودي خود نياز به حمايت از مثلث دارند در غير اينصورت خطر از دست دادن خرس ها در بازار را تهديد خواهند كرد.

برای مشاهده دوره های ارز دیجیتالی به سایت اکادمی تبریز فایننس مراجعه کنید .

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *