تبریز فایننس

به‌روزرسانی آلت ایر اتریوم در ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد!

آلت ایر اتریوم

آلت ایر اتریوم : قرار است  در ماه آینده به‌ روز رسانی بعدی شبکه اتریوم ارائه شود و این به‌روزرسانی شبکه اتریوم را یک گام دیگر به انتقال کامل به سازوکار اثبات سهام نزدیک‌تر خواهد کرد.

 

طبق گزارشات اخیر کوین تلگراف، به‌ روزرسانی شبکه اتریوم به مدل اجماع مقیاس‌ پذیر اثبات سهام که برنامه‌ ریزی بلند‌ مدتی برای آن انجام شده بود نزدیک و نزدیک‌تر خواهد شد که توسعه‌ دهندگان این شبکه هم زمان به‌ روزرسانی بعدی، یعنی آلت ایر (Altair) را مشخص کرده‌اند.

 

طبق گفته محقق مجموعه اتریوم ، دنی رایان (Danny Ryan)، اولین به‌روزرسانی شبکه اصلی به بیکن چین (Beacon Chain) که تحت عنوان الت ایر شناخته شده است و زمان بندی آن در 27 اکتبر یعنی 5 آبان و  دوره استخراجی (EPOCH) 74240 محاسبه شده است.

 

لازم به ذکر است که دوره استخراجی یعنی همان دوره زمانی می باشد که 30000 بلاک جدید در اتریوم ساخته می شود.

 

دنی رایان درباره این به‌ روزرسانی اتریوم یا همان آلت ایر اظهار داشت:

این به‌ روز رسانی باعث حمایت لایت کلاینت‌ (Light Client) از  اجماع بنیادی می شود، هم چنین باعث مشخص شدن وضعیت حسابرسی مشوق‌‌ها در بیکن [چین] می شود، بر اساس طرح «EIP-2982» پارامترهای تنبیهی را پیاده‌سازی کرده و برخی مشکلات مربوط به مشوق‌های اعتبارسنج‌های شبکه را برطرف می‌کند.

 

طرح بهبود اتریوم EIP-2982 به این شکل کار می کند که پارامترهایی تنبیهی را جهت کسب اطمینان نسبت به امنیت سرمایه را به شبکه اثبات سهام اضافه می‌شود. «کاهش سهم» و «افشای انفعال»  دو جریمه پیشنهادی طرح بهبود اتریوم ۲۹۸۲ می باشند.

 

تقریباً مطابق با زمان‌بندی در روز ۵ اوت (۱۴ مرداد)، هارد فورک لندن اجرا شد و طرح بهبود «EIP-۱۵۵۹» راه‌اندازی شد.البته طرفداران EIP-1559 ادعا دارند که طرح بهبود «EIP-۱۵۵۹» ، یک سازوکار ضدتورمی است، چون طبق این طرح ، کارمزدهای پایه سوزانده شده و این امر باعث می شود عرضه در گردش اتریوم کاهش یابد.

 

بنیان‌گذار اتریوم و مؤسس شرکت نرم‌افزاری کانسنسیس (ConsenSys)جوزف لوبین (Joseph Lubin)، طی بیانیه ای اعلام نمود که هاردفورک لندن، باعث می شود که اتریوم در مسیر تبدیل‌شدن به ارزی با قابلیت ذخیره ارزش قرار گیرد.

 

ارز با قابلیت ذخیره ارزش دارایی یعنی این که ارزش این ارز به‌ طورغیر منظره سقوط نخواهد کرد و بنابراین از قدرت خرید دارندگان این ارز کاسته نخواهد شد.

 

قیمت اتریوم روز سه‌شنبه (مهر ماه 1400) افت قیمت شدیدی را تجربه کرد که دیگر ارزهای دیجیتال بازار هم مانند سهام و سایر دارایی‌های پرریسک، با قیمت‌هایی پایین به فروش رسیدند. در حال حاضر اتریوم با قیمتی حدود ۲,۹۰۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته تغییر چندانی نداشته است.

 

طرح EIP-1559برای انجام هر تراکنش یا عملیاتی روی شبکه اتریوم باید با استفاده از اتر (ارز دیجیتال شبکه اتریوم) کارمزد پرداخت کنیم. از طرف دیگر، در اتریوم می‌توانیم با استفاده از قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکز بسازیم در حالیکه کاربرد بیت کوین فقط محدود به تراکنش های مالی است.

با توجه به اینکه در شبکه اتریوم اجرای یک عملیات برای شبکه می‌تواند سخت‌تر یا راحت‌تر از دیگر عملیات‌ها باشد. بنابراین به راهکاری نیاز داریم که با آن بتوانیم میزان پردازش موردنیاز و در نتیجه کارمزد هر عملیات را نسبت به سختی یا آسانی آن مشخص کنیم. این راهکار واحدی به‌نام گس (سوخت) است.

طرح EIP-1559 پیشنهادی برای تغییر ساختار کارمزد اتریوم است و قرار بر این است این بروزرسانی در ماه جولای 2021 همزمان با فورک لندن (London fork) به مرحله اجرا درآید.

 

گس (Gas) به کارمزد یا ارزش قیمت گذاری مورد نیاز برای انجام موفقیت آمیز معامله یا اجرای قرارداد در بستر بلاکچین اتریوم گفته می شود.

این گس با کسری کوچک از اتر ارز رمزنگاری شده (ETH) که معمولاً به آن gwei گفته می شود و گاهی اوقات نانو نیز گفته می شود، برای تخصیص منابع ماشین مجازی ( (EVMاتریوم استفاده می شود تا برنامه های غیرمتمرکز مانند قراردادهای هوشمند به روشی امن اما غیرمتمرکز بتوانند اجرا شوند. ارزش گس به اتر بیان شود (همانطور که ارزش بنزین به ریال بیان می‌شود).

 

قیمت دقیق گس از طریق عرضه و تقاضا بین خریداران و فروشندگان (ماینرها) بر سر قیمت تعیین می شود. این قیمت‌گذاری از طریق “حراج مجازی” حاصل می‌شود.

یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم -گاوین وود- در Yellow Paper اتریوم، دستورالعمل دقیق مقدار پرداخت گس در ازای فعالیت‌های مختلف در شبکه اتریوم را اینچنین توصیف کرده ‌است:

 

در حال حاضر تراکنش‌های اتریوم به صورت مزایده‌ای انجام می‌شود، به طوری که کسانی که گس بیشتری پرداخت می‌کنند در اولویت ماینرها قرار می‌گیرند و تراکنش‌های آنها سریعتر از تراکنش‌هایی با گس کمتر تایید و پردازش می‌شود.

 

اجرای پروپوزالEIP-1559 می تواند خبر خوبی را برای کسانی که به دنبال بهبود سیستم فعلی کارمزد گس شبکه اتریوم هستند، باشد. حتی با گذشت دو سال از پیشنهاد اولیه EIP-1559 این به روزرسانی به دنبال گنجاندن اخیر آن در فورک لندن (London fork)، به شدت مورد بحث است.

 

برای خواندن ادامه مطلب روی عنوان کلیک کنید.طرح EIP-1559 چیست ،طرحی که روی قیمت اتریوم تاثیر گذاشت

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *