تبریز فایننس

ارز دیجیتال الگوراند (ALGO)

تحلیل تکنیکال الگوراند (ALGO)

در حالی که اکثر پلتفرم‌های نوظهور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌توانند ثروت رو به رشد خود را مستقیماً به سقوط کریپتو در سال 2021 و پس از آن بازگشت مجدد نسبت دهند، سایرین دلایل متفاوت تری برای موفقیت خود دارند. پایه های محکمی که Algorand (ALGO) بر اساس آن ساخته شده است، که توسط متخصصان با استعداد فناوری ایجاد شده است، و به سرعت روند عدم پذیرش ارزهای دیجیتال در دنیای واقعی را کاهش می دهد.

 

 ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) چیست؟

 

هنگامی که پروفسور سیلویو مایکالی، شرکت Algorand Inc را در سال 2017 تأسیس کرد، تعداد کمی به این رمزنگار ایتالیایی الاصل توجهی نشان دادند، یا تصور زیادی در مورد آنچه در پشت صحنه شرکت او می‌گذرد داشتند. با این حال، این متخصص در ارتباطات ایمن و رمزگذاری شده تلاش می کرد تا ارز دیجیتالی را  بسازد که بتواند از نظر امنیت و دموکراسی از سایرین پیشی بگیرد.

 

برای انجام این کار، او یک پلتفرم ارز دیجیتال غیرمتمرکز، منبع باز و مقیاس پذیر ایجاد کرد که از رمزگذاری بلاک چین ایمن شده از طریق روش اثبات سهام استفاده می کرد. این پلتفرم با نام Algorand شناخته می شود و ارز دیجیتال آن با نماد ALGO می باشد. پس از توسعه بسیار این ارز ، شبکه تست (شبکه آزمایشی) Algorand در اواسط آوریل 2019 منتشر شد و تا ژوئن همان سال، شبکه اصلی (شبکه آنلاین) و در دسترس عموم قرار گرفت.

 

نحوه کارکرد ارز دیجیتال الگوراند (ALGO)

 

ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) بر اساس چارچوب خود از پروتکل بلاک چین بدون مجوز DeFi ساخته شده است که به کاربران خود اجازه می دهد در همه عملکردها شرکت کنند.

نحوه کارکرد ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) از طریق ویژگی های بلاکچین زیر فعال می شود:

 

اثبات سهام (PoS): استفاده از این پروتکل اجماع به این معنی است که کاربران Algorand می توانند در رای گیری بلوک متناسب (یا پیشنهادات) با قدرت رای خود بر اساس مقدار Algorand Coin (ALGO) که دارند، شرکت کنند.

ساخته شده با کد منبع باز: این بدان معنی است که نرم افزار و کدهای کامپیوتری Algorand به صورت مشترک تولید می شوند و به صورت رایگان در دسترس هستند. به این ترتیب، توسعه دهندگان می توانند به راحتی به این کد برای ساخت برنامه های دیگر دسترسی داشته باشند یا پیشنهادات خلاقانه ای برای پلتفرم در انجمن ها و گروه ها ارائه دهند.

 

این بلوک‌های ساختمانی به شفافیت و فراگیری کمک می‌کنند و به کاربران Algorand این امکان را می‌دهند که ساختاری را که سیستم پولی آنها بر اساس آن ساخته شده است، درک کنند. علاوه بر این، کد منبع باز می تواند به حذف موانع فنی که توسعه دهندگان را از کاربران جدا می کند، کمک کند – چیزی که به عنوان یکی از اهداف بلند مدت Algorand توصیف شده است.

 

این پایبندی به اصول منبع باز به شدت نشان دهنده وجود برنامه نویسانی با ریشه ها و باورهای عمیق در پیشبرد وضعیت توسعه نرم افزار و علوم کامپیوتر است که در Algorand شرکت می کنند.

 

 ارز دیجیتال الگوراند (ALGO)

 

چه شرکت هایی از  ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) استفاده می کنند؟

 

در یک رای اعتماد باورنکردنی، کشور آمریکای مرکزی السالوادور اعلام کرد که ALGO را به عنوان پول قانونی در اوایل سال جاری می پذیرد، که باعث افزایش قابل پیش بینی در ارزش Algorand شد. این امر توجه بین‌المللی را به خود جلب کرده است، زیرا سایر دولت‌ها و اشکال سنتی‌تر مالی متمرکز (CeFi) نظاره‌گر چگونگی پیشرفت وضعیت هستند.

 

السالوادور و الگوراند قصد دارند یک کیف پول دیجیتال بیت کوین (BTC) و ALGO تحت تحریم دولتی بسازند که به کاربران اجازه می دهد بیت کوین را به صورت خودکار با دلار مبادله کنند و بالعکس. این کاربران بعداً می‌توانند آن دلارها را از 200 دستگاه نقدی مختلف در سراسر کشور برداشت کنند که بازتابی ملموس از پذیرش ارزهای دیجیتال در السالوادور است.

 

یکی دیگر از پیروزی‌های Algorand زمانی به دست آمد که حاکمیت آن توسط دو استیبل کوین محبوب به عنوان شبکه بلاک چین انتخاب شد: USD Coin (USDC) و Tether (USDT).

 

ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) چگونه ساخته شده است؟

 

Algorand (ALGO) یک شبکه غیرمتمرکز و اثبات سهام (PoS) است که از بلاک چین و اکوسیستم خود به روشی تقریباً کاملاً منحصر به فرد استفاده می کند. Algorand این را از طریق عوامل و ویژگی های مختلف ارائه می دهد:

 

زنجیره غیرقابل جایگزین  ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) : پلتفرم، کیف پول Algorand و قیمت  ارز دیجیتال الگوراند (ALGO)  همگی بر اساس یک زنجیره غیرقابل جایگزین هستند.

هنگامی که یک بلاک چین (به طور تصادفی به دلیل یک خطا یا عمداً برای رفع خطا) تقسیم می شود، به آن فورک می گویند. هنگامی که یک سیستم فورک می کند، می تواند باعث سردرد شدید برای کاربران فعلی شود.

 

به عنوان مثال، دنبال کردن یک فورک می‌تواند دشوار باشد که بدانید کدام شبکه کپی صحیح یک تراکنش را نگه می‌دارد، که می‌تواند امنیت کلی را کاهش دهد. بنابراین، سیستم Algorand – با استفاده از بلوک‌های دائمی که برای همیشه در زنجیره نوشته می‌شوند و فورکینگ را به صفر می‌رسانند – هوای تازه برای سرمایه‌گذاران باتجربه، به‌ویژه آن‌هایی است که در گذشته ناخواسته درگیر نوعی چنگال کریپتو شده‌اند.

 

سطوح بلاک چین الگواند: الگوراند بر اساس یک ساختار بلاک چین دو لایه مبتکرانه به نام‌های لایه 1 و لایه 2 است. لایه 1 از قراردادهای هوشمند به نام قراردادهای هوشمند Algorand (ASC1s)، ایجاد دارایی در قالب دارایی‌های استاندارد الگوراند (ASA) پشتیبانی می‌کند.

 

و تجارت بین این دارایی ها (به عنوان مثال: USDC یا USDT). لایه 2 برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و همچنین اشکال پیچیده‌تر و کمتر رایج قراردادهای هوشمند، مانند موارد مورد نیاز سرمایه‌گذاران حرفه‌ای کریپتو، استفاده می‌شود.

 

این سیستم دو لایه است که به Algorand اجازه می دهد تا معاملات را با چنین کارایی پردازش و تأیید کند، زیرا هر بخش به طور کامل به نقش خود در شبکه اختصاص دارد.

 

کیف پول Algorand: با نام My Algo، کیف پول Algorand یک ابزار بومی است که به کاربران اجازه می دهد تا توکن های ALGO خود را با سهولت ذخیره، مدیریت و تعامل کنند. کوین های ALGO که در این کیف پول ذخیره می‌شوند، به‌طور خودکار از طریق پاداش‌دهی درآمد غیرفعالی ایجاد می‌کنند.

 

Algorand NFT: در نهایت، Algorand برای ارائه پشتیبانی از انواع دارایی‌های دیجیتال، از جمله توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) گام‌هایی برداشته است. در واقع، آنها حتی تا آنجا پیش رفته‌اند که اجازه ایجاد NFT را در پلتفرم خود داده‌اند – که می‌تواند با استفاده از ASAهایی که قبلا ذکر شد انجام شود.

 

 

Algorand Staking چگونه کار می کند؟

 

بخش دیگر و شاید مهم ترین بخش از نحوه ساختار الگوراند، Algorand Staking است. Algorand و سکه ALGO از سیستم PoS ترکیبی خود به نام اثبات سهام خالص (یا PPoS) استفاده می کنند.

 

در این سیستم، سرمایه‌گذاران ALGO امنیت کلی شبکه را از طریق یک روش تصادفی «لاتاری» تعیین می‌کنند: قرعه‌کشی پروتکل اعتبارسنجی. این بدان معناست که همه کاربران ALGO فرصتی برای تعیین امنیت کلی شبکه دارند، زیرا می توان هر یک از آنها را انتخاب کرد. با این حال، از آنجایی که داشتن ALGO بیشتر به معنای داشتن «بلیت های بخت آزمایی» بیشتر است، دارندگان اکثریت شانس بیشتری برای داشتن نظر در اجرای شبکه دارند.

 

 

اگرچه این می تواند برای تمرکززدایی معکوس به نظر برسد، این بدان معناست که علاقه مندان به سکه شانس بیشتری برای نفوذ دارند، در حالی که همه دارندگان ALGO هنوز هم شانس دارند.

 

این با استخراج‌کنندگان در سیستم‌های اثبات کار (PoW) یا سهامداران در سیستم‌های PoS سنتی‌تر متفاوت است، زیرا اینها فقط شامل یک زیرمجموعه کوچک از کاربران هستند، آنهایی که به طور فعال تصمیم گرفته‌اند دارایی‌های خود را به اشتراک بگذارند. PPoS همچنین برای از بین بردن رفتارهای نادرست استفاده می شود، زیرا برای اکثر صاحبان یک ارز احمقانه است که پلت فرمی را که ثروتشان بر آن استوار است بی ثبات کنند.

 

 

علاوه بر این، هیچ نیازی به سهامداران متعارف، یا هیچ گونه دارایی دیجیتالی در سهام وجود ندارد، زیرا اکثر سرمایه گذاران ALGO در اعتبارسنجی شبکه شرکت می کنند. بنابراین، سه عامل اصلی که PPoS را از سایر سیستم‌های PoS/PoW جدا می‌کند عبارتند از:

 

  • بدون اعتبار سنجی سنتی: هر عضو شبکه Algorand می تواند به جای صرفاً سهامداران یا ماینرها، ایجاد بلوک جدید را «پیشنهاد» (رای دادن) کند.

 

  • هیچ وجهی برای سهام/ماینینگ متعهد نیست: در سیستم Algorand، اگرچه کوین های ALGO به عنوان یک سهام عمل می‌کنند، اما همچنان می‌توانند به‌طور رایگان توسط کاربر/سرمایه‌گذار استفاده و خرج شوند. نیازی به گره زدن وجوه دیجیتال در سهام یا حتی وجوه فیزیکی در استخراج وجود ندارد.

 

  • قرعه کشی پروتکل اعتبارسنجی: هر دارنده سکه ALGO این شانس را دارد که از طریق سیستم تصادفی Algorand به عنوان اعتبارسنجی انتخاب شود. هر سکه ALGO را به عنوان یک بلیط قرعه کشی در نظر بگیرید، هرچه تعداد بلیط های بیشتری داشته باشید، شانس شما برای تایید و افزودن بلوک بعدی به بلاک چین بیشتر می شود.

 

این اساساً مسائل امنیتی و مقیاس پذیری را به طور همزمان حل می کند. انکار سرویس (DDoS) و سایر حملات امنیت سایبری را نمی توان بر روی تایید کننده ها راه اندازی کرد، زیرا هیچ کس نمی داند آنها چه کسانی هستند (چون به صورت تصادفی انتخاب می شوند)، و این انتخاب تصادفی تقریباً آنی است (فقط یک میکروثانیه طول می کشد).

 

این مقیاس‌پذیری بسیار زیادی را فراهم می‌کند، به این معنی که Algorand می‌تواند تعداد بالایی از تراکنش‌ها در هر ثانیه (TPS) را به طور قابل اعتماد پردازش کند، در حدود 1000 TPS.

 

مایکالی امیدوار است روزی پلتفرم هایی مانند Algorand با موسسات اصلی کارت اعتباری که بسته به شبکه بین 16000 تا 40000 TPS مدیریت می کنند رقابت کنند.

 

 ارز دیجیتال الگوراند (ALGO)

 

Algorand APY

یکی دیگر از جنبه‌های روش سهام‌داری Algorand که برای کاربرانش مفید است، Algorand APY یا بازده درصدی سالانه (APY) است که اساساً نوعی نرخ بهره مرکب برای دارایی‌های ارز دیجیتال آنهاست. برای Algorand، این معمولاً در حدود 5-6٪ سالانه است. و همه کاربرانی که 1 یا بیشتر ALGO دارند واجد شرایط شرکت در این سیستم پاداش مبتنی بر سهام هستند.

 

چه کسی پشت ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) است؟

 

سیلویو میکالی، استاد برجسته موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، مدتها قبل از ظهور الگوراند به دلیل فعالیت در زمینه علوم کامپیوتر به طور گسترده ای شناخته شده بود. دریافت کننده جایزه محترم تورینگ در سال 2012 برای کار خود (با همکار آن زمان شفی گلدواسر) در زمینه رمزنگاری، تا سال 2017 بود که میکالی به همراه همکار فعلی جینگ چن، مقاله سفید الگوراند را نوشت.

 

اگرچه این وایت پیپرها پایه و اساس هستند، اما از آن زمان توسط سایر دانشگاهیان و رمزنگاران بهبود یافته و از چندین منبع آنلاین در دسترس هستند. تمام کارهای روی Algorand در اصل توسط بنیاد Algorand مستقر در سنگاپور تأمین مالی شد، اگرچه این شرکت از آن زمان سرمایه گذاری زیادی از منابع دیگر نیز دیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال الگوراند (ALGO)

 

در ژوئن 2019، الگوراند اولین ICO موفق (یا “not-an-ICO”) خود را در قالب یک حراج هلندی برگزار کرد، به این معنی که قیمت تک تک کوین تا پایان فروش تعیین نشد. این حراج Algorand توانست بیش از 60 میلیون دلار برای فروش 25 میلیون سکه ALGO جمع آوری کند، به این معنی که توکن های فردی با قیمت محرک بازار 2.40 دلار فروخته شدند.

 

تقریباً یک ماه بعد، کوین های ALGO کمی بیش از 1 دلار فروخته شد. یک ماه بعد آنها نصف آن را می فروختند و دو ماه بعد دوباره نصف آن را می فروختند.

 

 

راه بازگشت برای قیمت Algorand و سکه ALGO راهی طولانی و دشوار بوده است. این شرکت طی سال‌ها اقداماتی را برای بهبود تصویر و امنیت قیمت خود انجام داده است و ادعا می‌کند که تنها تعداد محدودی از ALGO در گردش قرار خواهد گرفت.

 

این تعداد 10 میلیارد کوین می باشد که شرکت اصرار دارد که تغییر ناپذیر است (اگرچه دیگران می گویند که این مقدار کمتر است) و تنها حدود 16 درصد از کل آن در حال حاضر در گردش است. توجه به این نکته مهم است، زیرا افزایش عرضه ALGO احتمالاً قیمت ارز های فردی را کاهش می دهد.

 

پیشرفت‌های Algorand، همراه با تقویت‌های عظیمی که به این پلتفرم در قالب پشتوانه مالی فیزیکی، پشتیبان مالی دیجیتال و پذیرش در دنیای واقعی داده شده است، به ALGO امکان بازگشت قابل توجهی را داده است.

 

 

نتیجه گیری

عملکرد قیمت قبلی  ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) احتمالاً برای منصرف کردن بیشتر سرمایه گذاران از توجه زیاد به آن در حال حاضر، حتی با توجه به موفقیت های اخیر شرکت کافی است. با این حال، شاید این تصمیم درستی نباشد، زیرا ترکیبی از طراحی خلاقانه، بهینه‌سازی شبکه و استفاده در دنیای واقعی ارزش Algorand را در ماه‌های اخیر به سمت بالا می‌برد.

 

این امر باعث شده است که برخی Algorand را به عنوان یک رمزارز گوگل توصیف کنند. شرکتی که وقت خود را پیشنهاد می دهد و مشتاقانه رقبای خود را تماشا می کند – موتور خود را بهینه می کند و منتظر ضربه زدن است. با این حال، واقعیت این است که فقط زمان می تواند بگوید که آینده  ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) چگونه خواهد بود.

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

 

شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *