تبریز فایننس

صرافی معتبر کلاه بردار از آب درآمد

دلار و ریل صعودی | تبریز فایننس

یکی از صرافی معتبر در داخل کشور کلاه بردار از آب درآمد و به طور کامل این سایت بسته و از دسترس عموم خارج شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ارزهای دیجیتال مکان مناسبی برای سرمایه گذاری برای افرادی که با آنها آشنا نیستند نیست. اگر نمی خواهید سرمایه خود را از دست بدهید ، باید بیشتر آگاه باشید و هشدارهای تنظیم کننده را جدی بگیرید


صدا و سیما گزارشی درباره فعالیت های غیرقانونی یک شرکت از طریق صرافی جعلی خرید و فروش کد ارز منتشر کرده است و عوامل اجرایی آن با همکاری پلیس امنیت اقتصادی بزرگ شناسایی و دستگیر شده اند.


با توجه به اطلاعات موجود در وب سایت این شرکت، زمینه های فعالیت آن در زمینه تولید نرم افزار جامع مدیریت اطلاعات محصول، سیستم حمل و نقل هوشمند، فروشگاه آنلاین،سیستم ملی رزرو هوا و خرید و فروش ارز دیجیتال در d……com بوده است معرفی کرد. در حال حاضر هیچ بازار فعال کد ارز در صفحه اصلی این سایت وجود ندارد.

گزارش پلیس درباره صرافی معتبری که کلاه بردار از آب درآمد؟


در این گزارش آمده است که سایت از مجوزهای لازم برخوردار نیست. سرهنگ علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار داشت که به دنبال فعالیت غیرمجاز تعدادی از صرافی ها در زمینه ارز ، پرونده ای تشکیل شد و موضوع توسط پلیس امنیت اقتصادی بررسی شد.

وی در ادامه توضیح داد:
در تحقیقات این پرونده مشخص شد که صاحب یکی از صرافی های غیرقانونی بیش از 200 میلیارد تومان از هم وطنان توانسته کلاه برداری کند و اموال و دارایی این افراد را گرفته و در ازای آن هیچ کد ارزی در اختیار آنها قرار نداده اند و پس از این کار قصد ترک کشور را داشتند که با هوشیاری پلیس به موقع این صرافی بسته شد و کلاه برداران دستگیر شدند که به زودی وضعیت پرونده این افراد نیز مشخص خواهد شد.

اگر میخواهید آموزش ارز دیجیتال ببنید در دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس شرکت کنید.


همینطور رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افرود:بیش از 150 میلیارد تومان سکه، طلا و دلار از مخفیگاه متهمان کشف و ضبط شد، که همگی این اموال به هم وطنان مال باخته ای که از ایشان کلاه برداری شده است استرداد خواهد شد.
در ویدئویی که توسط این گزارش منتشر شده آمده است که کلاهبرداری با استفاده از یک پلتفرم تجاری دیگر انجام شده است که هیچ ارتباطی با فعالیت های این شرکت ندارد.


به علاوه در ادامه تأکید شد که هیچ صرافی رمز ارز ایرانی به طور قانونی از بانک مرکزی مجوز رمز ارزی دریافت نکرده است و این صرافی ها بدون مجوز به کار خود ادامه می دهند.


باید افزود همین حالا نیز مسئولیت نظارت و ساماندهی این وب سایت ها طی چند ماه گذشته به بانک مرکزی واگذار شده است و پیش از آن صدور مجوز مربوط به فعالیت این صرافی ها به عهده سایر موسسات بود.


بانک مرکزی هنوز اقدامات لازم را برای وضع قانون در این زمینه انجام نداده است و مشخص نیست این وقفه آیا برای تصویب قوانین خاصی است یا عملا بانک مرکزی به این طرح هیچ اهمیتی نمی دهد.آیا این نهاد پاسخگوی افراد مال باخته خواهد شد!


فعلا باید منتظر ماند و دید که واکنش بانک مرکزی به این کلاه برداری چه خواهد بود.امیدواریم دیگر اتفاقاتی نظیر این ها در کشورمان نیفتند که یک یا چند نفر یا یک گروه به خودشان اجازه کلاه برداری از مردم و سپس خروج از کشورها را بدهند. باید بانک مرکزی با صدور مجوز باعث شناخت صرافی های معتبر توسط مردم شود زیرا آنطور که مشخص است ارز های دیجیتالی از این پس بخشی از ما خواهند بود.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *