تبریز فایننس

5 بازی بلاک چینی مبتنی بر NFT که ممکن است در سال 2022 اوج بگیرند

5 بازی بلاک چینی مبتنی بر NFT که ممکن است در سال 2022 اوج بگیرند

 

 

آمار ها می‌گوید: NFT ها برای حکومت در سال 2022 آماده به نظر می رسند، و چرخش اخیر به سمت ابزارهای NFT در بازی های P2E می تواند بازی های بلاک چین را به بخش محبوب امسال تبدیل کند.

پس از محبوبیت مالی غیرمتمرکز (DeFi ) توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT ها ظهور کردند، و در کمال تعجب ،  NFTها توجه زیادی را به خود جلب کردند و اکنون با بیشترین حجم فروش در آغاز ژانویه 2022 رسیدند و در مرکز توجه قرار دارند.

در حالی که سال 2021 به سال NFT ها تبدیل شد، برنامه های GameFi از نظر محبوبیت کاربران از DeFi پیشی گرفتند. بر اساس داده های DappRadar، که بلومبرگ جمع آوری کرده است.

«نزدیک به 50 درصد از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال فعال متصل به برنامه‌های غیرمتمرکز در ماه نوامبر برای انجام بازی‌ها بودند. درصد کیف پول‌های مرتبط با برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا DeFi پس از ماه‌ها به ۴۵ درصد کاهش یافت.
محبوبیت بازی بلاک چینی Axie infinity سر به فلک کشید و شوق بازی را آغاز کرد که انتظار می‌رود در تمام سال 2022 ادامه داشته باشد. کارشناسان و حامیان بازی‌های رمزنگاری انتظارات زیادی از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین P2E (Play To Earn) دارند و مطمئناً تعداد کمی از آنها دچار افت میشوند.

📍بیایید نگاهی به پنج بازی بلاک چینی بیاندازیم که می توانند در سال 2022 موج جدیدی ایجاد کنند.

1⃣ بازی DeFi Kingdoms

الهام بخش DeFi Kingdoms از آغازهای ساده ناشی شد – اشتیاقی که سرمایه گذاران به سمت فناوری بلاک چین جذب کرد. DeFi Kingdoms به‌عنوان تجسم سرمایه‌گذاری استخر نقدینگی متولد شد، جایی که «باغ‌های» درون بازی نشان‌دهنده جفت‌های رمزی واقعی و مجازی و استخراج استخر نقدینگی هستند.
همانطور که در بازی نشان داده شده است، سرمایه گذاران بخشی از سهم LP خود را در یک قطعه پر از گیاهان شکوفه دار، قرار می دهند.
بازی DeFi Kingdoms که بر روی شبکه هارمونی ساخته شده است، اولین پروژه در این شبکه است که تا کنون در جدول DappRadar در صدر قرار گرفته است. این را می‌توان به هجوم افراد علاقه‌مند به بازی‌های DeFi و بلاک چین نسبت داد یا می‌توان آن را به افزایش اخیر توکن ابزار درون‌بازی JEWEL نسبت داد.

 

 

 

◀️ توکن JEWEL توکن کاربردی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا NFT ها را در بازی بخرند تا سطح خود را افزایش دهند. همچنین برای استخراج نقدینگی استفاده می شود تا به کاربران این فرصت را بدهد تا از طریق سهامداری جواهرات بیشتری بسازند.
توکن JEWEL همچنین یک نشانه حاکمیتی است که دارندگان در رشد و تکامل پروژه رای می دهد. در چهار ماه گذشته، قیمت توکن از 1.23 دلار به بالاترین رقم تاریخ 22.52 دلار رسید. در زمان نگارش این مقاله، JEWEL نزدیک به 16 درصد کاهش یافت و با قیمت 19.51 دلار معامله شد.
طبق داده‌های CoinGecko، قیمت توکن JEWEL با افزایش تقریباً 1487 درصدی نسبت به شروع 1.23 دلاری خود در سپتامبر، تنها در ماه گذشته تقریباً 165 درصد افزایش یافته است.

 

 

 

2⃣ بازی Guild of Guardians

بازی Guild of Guardians یکی از مورد انتظارترین بازی های بلاک چین در سال 2022 است و بر اساس ImmutableX، اولین راه حل لایه دو ساخته شده بر روی اتریوم است که بر NFT ها تمرکز دارد. با هدف دسترسی بیشتر افراد به این بازی، به عنوان یک بازی نقش آفرینی موبایلی رایگان عرضه خواهد شد.
مشابه بازی های بلاک چین مانند Axie Infinity، دارایی های Guild of Guardians را می توان در بازی رد و بدل کرد. به نظر می رسد این پروژه با فروش بنیانگذار NFT و راه اندازی توکن با حجمی نزدیک به 10 میلیون دلار مورد توجه بسیاری از گیمرها و سرمایه گذاران باشد.

◀️ توکن‌های Guild of Guardians (GOG) که توکن درون‌بازی خود را در اکتبر ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد، توکن‌های ERC-20 هستند که به نام «جم» در داخل بازی شناخته می‌شوند. جم‌ها ویژگی‌های کلیدی بازی مانند دریافت NFT های درون بازی و تعامل با بازار هستند و در حین بازی در دسترس هستند.
در ماه گذشته، توکن Guild of Guardians پس از صعود به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 2.81 دلار پس از عرضه، عملکرد نسبتاً ثابتی داشته است. علیرغم کاهش بیش از 50 درصدی توکن نسبت به بالاترین حد خود، در زمان نگارش این مقاله، برخی از اعضای جامعه مشتاقانه منتظر امکان سهامداری و استخرهای نقدینگی هستند، که این ویژگی به تثبیت قیمت توکن کمک می کنند.

 

 

 

3⃣ بازی Galaxy Fight Club

تصور کنید که یک NFT از تصویر خود بسازید و آن را تبدیل به یک آواتار کنید تا در یک کهکشان دور با جنگنده‌های دیگر مبارزه کنید! Galaxy Fight Club (GFC) اولین بازی مبارزه ای بین پلتفرمی روی بلاک چین است که شامل یک مجموعه 10000 تایی از آواتار هاست و بازیکنان می توانند با مجموعه آواتارهای خود مبارزه کنند.
تمرکز اصلی این بر قابلیت همکاری بین پلتفرمی است، اما GFC به طور منحصربه‌فردی برای جنگنده‌های اصلی خود ارزش زیادی قائل است، اما به دیگر آواتارها اجازه می‌دهد تا برای برای کسب جوایز بجنگند.
انتظار می رود این بازی در شبکه Polygon راه اندازی شود و دارای تم های مختلف از مجموعه های شریک خود مانند Animetas و CyberKongz باشد. GFC با نوستالژی SuperSmash Bros ایجاد شده، با این تفاوت که یکی از آنها به جای اینکه حریف خود را از بین ببرد، برای کلیدهایی می جنگد که جعبه های غارت شده را باز میکند.
بازی GFC در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا است و با مشکلات جزئی از جمله تاخیر در ارائه اولیه DEX (IDO) مواجه است. تا به امروز، مشخص نیست که این بازی چه زمانی در دسترس عموم خواهد بود، اما بسیاری به عرضه آن در سه ماهه اول 2022 امیدوارند.

◀️ کوین GCOIN

هر Galaxy Fighter روزانه بین 5 تا 15 GCOIN تولید می کند و هر جنگنده در اکتبر 2021 شروع به تولید GCOIN کرد. اگر جنگنده فروخته شود، مالک جدید GCOIN های جمع شده را به ارث خواهد برد. این در اکوسیستم ارزشمند است زیرا برای تقویت حرکات بازیکنان در بازی، ساخت سلاح، باز کردن جعبه های غارت شده و فروش جنگنده های نسل دوم مورد نیاز است.
با وجود مشکلات جزئی، یک IDO برای GCOIN در PolkaStarter برای 6 ژانویه برنامه ریزی شد و 4 میلیون توکن برای فروش، به قیمت 0.50 دلار با حداکثر تخصیص 500 دلار برای هر کیف پول عرضه کرد. متأسفانه، الزام به احراز هویت در این عرضه اولیه دست بسیاری از مشتاقان را از خرید کوتاه کرد.
با توجه به گفته سرپرست تیم پروژه Ado، “اولین 1.5 میلیون دلار توکن GCOIN در 15 دقیقه فروخته شد، در این مرحله 500 هزار دلار باقی مانده از توکن ها فقط برای دارندگان Battle Pass بود که آن نیز در یک ساعت فروخته شد”، که نشان دهنده یک IDO موفق است. . تقریباً 2600 کیف پول منحصربه‌فرد جنگنده‌های GFC را در خود جای داده‌اند.

 

 

4⃣ بازی CryptoBeasts

بازی CryptoBeasts یک هنری پیکسلی است که حس و حال بازی Zelda را القا می کند. CryptoBeasts که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، در این بازی 10000 تخم مرغ رنگارنگ پیکسلی به هر مالک یک قطعه زمین در جهان Eggland می دهد و هرکدام حکم یک رای را سازمان غیرمتمرکز خودمختار DAO دارد
در این پلتفرم DAO بر اساس یک سلسله مراتب عمل می کند، زیرا تعداد تخم مرغ هایی که یک بازیکن در اختیار دارد، وضعیت رای او را تعیین می کند. تخم‌های شماره‌دار فوایدی مانند تولید بیشتر توکن CBX را دارند و همچنین می‌توانند جانوران کمیاب را با قدرت بیشتر از تخم بیرون بیاورند.
طبق داده‌های Dune Analytics، گران ترین تخم مرغ کمیاب به 5 اتر فروش رفت که در زمان فروش 9085 دلار ارزش داشت. در 31 دسامبر 2021، اعلامیه ای در مورد توکنومیک های درون بازی منجر به افزایش فروش شد.

◀️ توکن CBX

در حالی که Cryptobeasts ادعا می‌کند که چیزی بیشتر از «بازی برای کسب درآمد» است، بلکه «بازی برای سرگرمی» است، اما همچنان یک بازی بلاک چین است که مزیت رقابتی آن نیز به توکنومیک آن وابسته است. توکن بومی، CBX، توکن درون بازی است که قرار است برای همه دارندگان تخم مرغ کمیاب ارسال شود.
توکن‌های CBX را می‌توان به روش‌های مختلفی استفاده کرد و به‌دست آورد، مانند نبرد با حیوانات، قطعات زمینی که روزانه CBX تولید می‌شود، انجام برخی وظایف درون بازی و منابع کشاورزی و برداشت مشابه Axie Infinity.

 

 

 

5⃣ بازی Axie Infinity

بازی Axie Infinity به عنوان اولین بازی بلاک چینی که مدل بازی برای کسب درآمد خود را اجرا کرد، دارای یک اکوسیستم مستقر و بسیار توسعه یافته با یک مدل اقتصادی قوی است. Axie Infinity در حال حاضر به عنوان اسب تروجان برای پذیرش گسترده‌تر بازی‌های بلاک چین دیده می‌شود.طبق داده‌های Axie Infinity همچنان جایگاه خود را در صدر رتبه‌بندی DappRadar NFT محکم می‌کند. Axie Infinity به‌عنوان برترین مجموعه معامله‌شده، در صدر NBA TopShot، Splinterlands و بلاک چین WAX قرار می‌گیرد و در 30 روز گذشته 563.6 میلیون دلار فروش داشته است.

◀️ توکن های SLP، AXS و RON

از Axies NFT در گیم‌پلی استفاده می‌شود و می‌توانند با استفاده از SLP، توکن ابزار درون بازی، و AXS، توکن حاکمیتی، پرورش داده شوند. AXS را می توان به اشتراک گذاشت، و با بیش از 1.56 میلیارد دلار سهام، کاربران همچنان به بازده سالانه قابل توجهی امیدوارند، علیرغم کاهش بازده کلی از بیش از 200٪ در ابتدا به تقریباً 88٪.
راه اندازی اخیر صرافی غیرمتمرکز کاتانا به بازیکنان اجازه می دهد نقدینگی را با استفاده از SLP یا AXS برای کشاورزی RON فراهم کنند.
توکن RON، توکن اصلی اکوسیستم است چیزی مشابه MATIC در Polygon است و به عنوان هزینه کامزد در زنجیره جانبی Ronin Axie Infinity استفاده خواهد شد. Axie Infinity، از بسیاری جهات، شبیه به کشوری دیجیتال با اقتصاد واقعی خود است.
تیم Sky Mavis با انطباق با اکوسیستم بازی های بلاک چین که به سرعت در حال رشد است، اعلام کرده است که موتور اصلی را از سبک هنری دوبعدی خود به سه بعدی بازنویسی کرده است. این تیم همچنین اعلام کرد کهProject K اسم رمز یک قطعه از یک بازی پادشاهی Lunacia را در مراحلی منتشر خواهد کرد که هر کدام بر عناصر مختلف بازی از جمع‌آوری منابع گرفته تا «گیم‌پلی استراتژیک گروهی» تمرکز دارند.
از آنجایی که مفهوم بازی‌های بلاک چین مورد پذیرش گسترده‌تری قرار می‌گیرد و مدل‌های «بازی برای کسب درآمد» و «بازی و کسب درآمد» همچنان در حال توسعه هستند، سال 2022 یک سال هیجان‌انگیز برای گیمرها، سازندگان و سرمایه‌گذاران خواهد بود.

 

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *