تبریز فایننس

ورشکستگی صرافی کوکوین؛ شایعه یا واقعیت؟

ورشکستگی صرافی کوکوین؛ شایعه یا واقعیت؟

صرافی ارز دیجیتال کوکوین به تازگی تمامی شایعات مبنی بر توقف برداشت ها در پلتفرم خود به دلیل زیان های سنگین از سقوط لونا را رد کرده است. جانی لیو، مدیرعامل این پلتفرم در رابطه با اخبار مربوط به ورشکستگی صرافی کوکوین در یک پست توییتری گفت:

«مراقب ایجاد کنندگان ترس و استرس در بازار باشید. نمی‌دانم چه کسانی در حال شایعه پراکنی هستند و یا هدفشان از این کارها چیست اما کوکوین هیچ ارتباطی با لونا، بابل، 3AC و … ندارد.»

با ایجاد اعتماد میان کاربران پلتفرم خودف لیو در ادامه توضیح داد که کوکوین به تازگی افزایش سرمایه 150 میلیون دلاری خود را به اتمام رسانده و ارزش این شرکت اکنون به محدوده 10 میلیارد دلاری می‌رسد. وی در رد شایعات مربوط به ورشکستگی صرافی کوکوین گفت با وجود آن که بسیاری از پلتفرم های معاملاتی دیگر در حال تعدیل نیرو هستند، ما علیرغم شرایط بحرانی بازار به استخدام نیروهای جدید ادامه می‌دهیم.

لیو در ادامه نیز تهدید کرد که در صورت ادامه یافتن این شایعات و ایجاد ترس و استرس بیشتر در میان کاربران به اقدامات قانونی علیه این اشخاص روی خواهد آورد. وی در این باره گفت:

«شفافیت همیشه یکی از اصلی ترین اهداف ما بوده است. ما به زودی گزارش بازبینی خود در سال 2022 را منتشر خواهیم کرد تا کاربران و مردم بیشتر درباره عملیات های ما بدانند. در رابطه با آن دسته از افرادی نیز که در حال ایجاد شایعه پراکنی هستند، کوکوین حق قانونی دارد که علیه آنها اقدام کند.»

 

مشکلات صرافی های رمز ارزی

سقوط گسترده در بازار ارزهای دیجیتال و اصلاح های سنگین قیمتی باعث شده است تا برخی از بازیکنان این بازار که از لوریج های بالا استفاده می‌کردند با لیکوئید شدن های سنگینی مواجه شوند. حتی برخی از بزرگ ترین پلتفرم های وام دهی در حوزه کریپتو مانند بلاک فای نیز با چنین مشکلاتی مواجه شده‌اند.

سم بنکمن فرید، مدیرعامل صرافی FTX به تازگی گفته است که صرافی های زیادی هستند که در زیان به سر می‌برند و به زودی مجبور خواهند شد اعلام ورشکستگی کنند. در چنین مواردی سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل کنند که میان آنها و صرافی مدنظرشان شفافیت و کانال های ارتباطی درستی وجود دارد.

گفتنی است که مدیرعامل کوکوین در ادامه صحبت های خود اشاره داشت که این پلتفرم هیچ قصدی برای متوقف کردن برداشت های خود ندارد و ورشکستگی صرافی کوکوین تنها یک شایعه است، چرا که این پلتفرم به درستی و بدون هیچ مشکلی در حال کار است.

همچنین باید توجه داشت که بر اساس آخرین لیست منتشر شده توسط این صرافی نام ایران در رابطه با کاربران کشورهایی که نیازمند احراز هویت در کوکوین هستند، به چشم نمی‌خورد. لازم به ذکر است که با قرار نداشتن نام یک کشور در این لیست، کاربران آن کشور همچنان می‌توانند از برخی قابلیت های معاملاتی کوکوین بهره ببرند، اما به منظور استفاده از تمامی ویژگی های پلتفرم، کاربران نیازمند احراز هویت خواهند بود.

 

اگر میخواهید از بروزترین اخبار دنیای ارز و فارکس مطلع شوید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *