تبریز فایننس

طراح لوگوی بیت کوین چه کسی بود؟

طراح لوگوی بیت کوین چه کسی بود؟

 

🃏🃏 تاریخچه لوگوی نارنجی رنگ بیتکوین که برای بیش از یک دهه است که مترادف شده با آزادی مالی در بحبوحه نظارت شدید دولتی، بر خلاف ریشه رازآلود آن، همواره به صورت آشکار در جای‌جای فضای وسیع اینترنت به ثبت رسیده است.

🃏🃏 زمانی که ساتوشی ناکاموتو در 13 سال پیش بیتکوین را خلق کرد، اولین تصویر ارائه شده برای آن به صورت یک سکه طلایی منقش به عبارت “BC” در مرکز آن بود.

🃏🃏 اگرچه در 24 فوریه 2010، ناکاموتو لوگوی جدیدی را خلق کرده و به جای عبارت BC، از “₿” در مرکز سکه طلایی استفاده کرد.

🃏🃏 پس از این، به سبب فیدبک‌های کامیونیتی، ساتوشی تصمیم به استفاده از ایده‌های آن‌های در تغییر لوگو گرفت و حق نشر رایگان تصاویر را در دامنه عمومی قرار داد. در نتیجه این اقدام، لوگوی طراحی شده به صورت رسمی مورد مقبولیت قرار گرفت.

🃏🃏 اما با توجه به ذات غیرمتمرکز اکوسیستم بیتکوین و امکان مشارکت عموم در گونه‌های متفاوت شبکه آن، در 1 نوامبر 2010، عضوی از کامیونیتی بیتکوین با نام Bitboy تصویر جدید را برای لوگوی بیتکوین طراحی کرد.

🃏🃏 در این لوگو، طراح اقدام به جایگزینی سکه طلایی با یک دایره نارنجی رنگ و حک عنوان “₿” در مرکز آن به همراه چرخش 14درصدی در جهت عقربه‌های ساعت کرد.

🃏🃏 در نتیجه با توجه به استقبال گسترده کامیونیتی، از طرح Bitboy بیش از 12 سال است که به عنوان رسمی لوگوی بیتکوین یاد می‌شود.

📌📌 لطفا نظر خود را در رابطه با چنین مطالبی تحت عنوان اطلاعات عمومی در حوزه کریپتو، با استفاده از ری‌اکشن‌های زیر پست بیان کنید.

 

اگر میخواهید از بروزترین اخبار دنیای ارز و فارکس مطلع شوید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *