تبریز فایننس

رییس کل بانک مرکزی: رمزریال از شهریور به صورت آزمایشی جایگزین اسکناس می‌شود

رییس کل بانک مرکزی: رمزریال از شهریور به صورت آزمایشی جایگزین اسکناس می‌شود

علی صالح‌آبادی رییس‌کل بانک مرکزی درباره زمان و نحوه اجرای رمزریال گفت احتمالا از شهریورماه رمزریال به صورت آزمایشی جایگزین اسکناس خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، صالح آبادی گفت راه‌اندازی رمزریال از یک منطقه خاص آغاز می‌شود و به تدریج به مناطق دیگر می‌رسد. علی صالح‌آبادی رییس‌کل بانک مرکزی، درباره اقدامات بانک مرکزی درخصوص رمزریال اظهار داشت بررسی‌ها و اقدامات لازم برای رمزریال در حال انجام است و مقرر شده است که از شهریورماه شروع شود.

وی در ادامه افزود:

رمزریال به‌جای همین اسکناسی که مردم در دست دارند، خواهد بود و فرد به‌جای اینکه اسکناس داشته باشد رمزریال دارد؛ به آن مفهوم جهانی (رمزارز) نخواهد بود و ریال‌های اسکناس جای خود را به رمزریال می‌دهند.

برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز از ابتدای تیر ماه قطع می‌شود

رییس‌کل بانک مرکزی درباره زمان و نحوه اجرای رمزریال نیز گفت:

رمزریال با تکمیل زیرساخت‌های لازم ان‌شاالله از شهریورماه عملیاتی خواهد شد و قبل از اجرا نیز حتما به‌میزان کافی آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها انجام می‌شود تا مردم با سازوکار آن آشنا بشوند و در جریان ماجرا قرار بگیرند؛ ضمنا ابتدا به‌صورت آزمایشی از یکی از مناطق آغاز می‌شود و بعد به سراسر کشور تسری خواهد یافت.

صالح‌آبادی هم‌چنین درباره اقدامات دولت و بانک مرکزی درباره رمزارز و نظارت بر این حوزه، با بیان اینکه این موضوع در دولت درحال جمع‌بندی است، خاطرنشان کرد این مسئله در اختیار آقای دکتر رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهور است که دراین‌باره در حال بررسی هستند تا در سطح دولت تصمیم‌گیری بشود.

برای  دیدن اخبار بیشتر به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *