تبریز فایننس

تاسیس بانک متولی مرکزی ترکیه

تاسیس بانک مولتی مرکزی ترکیه

تاسیس بانک متولی مرکزی ترکیه :خبریز ویژه درباره بانک داری ترکیه، ترکیه ممکن است بانک متولی مرکزی را به دنبال ادعای کلاهبرداری در دو صرافی بزرگ تأسیس کند

به دنبال دستگیری چندین کارمند در صرافی های رمزنگاری Thodex و Vebitcoin مستقر در ترکیه هفته گذشته ، گزارش شده است که مقامات دولتی در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک مقام بانک مرکزی هستند که می تواند دارایی های دیجیتال را نگهداری کند.

 

تاسیس بانک متولی مرکزی ترکیه : گزارش های قابل توجه

طبق گزارش بلومبرگ ، یک مقام ارشد ناشناس در دولت ترکیه گفت که مقامات محلی ممکن است در حال ایجاد یک بانک متولی اصلی با هدف از بین بردن ریسک طرف مقابل برای معامله با ارزهای رمزپایه باشند. همان منبع ادعا کرد که دولت همچنین به دنبال ایجاد آستانه سرمایه برای مبادلات است و از مدیران شرکت های رمزنگاری می خواهد دانش بنیادی خاصی از ارزهای دیجیتال داشته باشند.

این گزارش در حالی منتشر می شود که گفته می شود مالک Thodex ، فاروک فاتح اوزر ، به دلیل اتهامات کلاهبرداری خروج از کشور ، که ممکن است بیش از 390،000 کاربر مبادله رمزنگاری را از حدود 2 میلیارد دلار فریب داده باشد ، به آلبانی فرار کرده است . در حالی که دستور بازداشت بین المللی برای اوزر صادر شده بود ، 62 نفر از افراد متصل به Thodex را بازداشت کردند زیرا صرافی گفت که تجارت و برداشت را متوقف می کند روز سه شنبه ، پلیس آلبانی به خانه ای در تیرانا ، آلبانی یورش برد و دو نفر را که ادعا می شد به اوزر کمک می کردند ، بازداشت کرد اما نتوانستند صاحب صرافی رمزنگاری را پیدا کنند.

آژانس خبری دولتی آنادولو همچنین اعلام کرد که کارمندان صرافی رمزنگاری Vebitcoin تحت ادعاهای مشابه کلاهبرداری توسط مقامات دستگیر شده اند ، بعدا گزارش داد که مدیر عامل شرکت الکر باش در میان چهار بازداشت شده است. اگرچه Vebitcoin در وب سایت خود اعلام کرد که فعالیت خود را متوقف می کند ، گزارش شده است که هیئت تحقیق در مورد جرایم مالی ترکیه قبلاً حساب های Vebitcoin را مسدود کرده و تحقیقات در مورد ادعای کلاهبرداری را آغاز کرده است.

این دستگیری ها و محدودیت ها از طریق مبادلات پس از آن انجام می شود که به تازگی رئیس جمهور منصوب شده در بانک مرکزی ترکیه ، ژائاپ کاوچئو اوغلو ، گفته است که ارزهای رمزنگاری شده را در این کشور ممنوع می کند – این مصوبه از روز جمعه لازم الاجرا می شود. طبق این گزارش ، دارندگان از استفاده از رمزنگاری خود برای پرداخت منع می کنند و همچنین از ارائه دهنده های فیات برای مبادلات رمزنگاری توسط ارائه دهندگان پرداخت جلوگیری می کند.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *