تبریز فایننس

برنامه های بایدن برای اقتصاد

برنامه های بایدن برای اقتصاد

بایدن و دستیارانش همچنان معتقد هستند که اقتصاد ایالات متحده قدرتمند است. طبق گفته های مجله وال استریت بایدن برای مبارزه با تورم 8.3 درصدی، 3 برنامه در دستور کار خود دارد:

اولی، اجازه دادن به فدرال ررو برای افزایش نرخ بهره در راستای کاهش تورم است.

دومی، تصویب قوانین جدیدی است که هزینه خانوارها را کاهش دهد.

سومی، کاهش کسری بودجه فدرال از طریق افزایش مالیات بیزینس ها و پرداخت بدهی ها است.

بسیاری معتقدند که این فعالیت‌ها نباید تاثیر اقتصادی چندانی داشته باشد ولی به‌نظر پشت بسیاری از این جنس سیاست ها، بایدن اهداف زیر را دنبال می کند:

اولی، دور کردن توجه مردم از قیمت های بالای انرژی است. در حال حاضر میانگین قیمت گاز در آمریکا 4.60 دلار در هرگالن است و احتمالا با تحریم های جدید نفتی روسیه وسط اتحادیه اروپا، بالاتر نیز برود.

دومی این است که به نوعی مانع کاهش رشد اقتصادی و وقوع رکود شود.

سوم تعامل سازنده با Joe Manchin داشته باشد. Joe Manchin می گوید که اگر افزایش مالیات بیزینس ها بتواند درآمدهای جدیدی در راستای کاهش استقراض دولت ایجاد کند، از آن حمایت خواهد کرد. با پرداخت بدهی‌ها بایدن می تواند نظر Manchin را جلب کند زیرا که در این صورت Manchin به عنوان یکی از اعضای ارشد دموکرات سنا در تصویب قانون افزایش مالیات ها تاثیرگذار و موافق خواهد بود.

چهارم اینکه به نوعی جمهوری خواهان را بدنام کند. از آنجایی که جمهوری‌خواهان به دلیل افزایش تورم و ادعای کاهش محبوبیت بایدن تبلیغات گسترده ای انجام می دهند، بایدن قصد دارد با کاهش تورم نقشه‌های این حزب را خنثی کند.

 

اگر میخواهید از بروزترین اخبار دنیای ارز و فارکس مطلع شوید به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

 

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *