تبریز فایننس

امضای دیجیتال چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

امضای دیجیتال چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

در دنیای ارزهای دیجیتال از مفاهیم و ابزارهای رمزنگاری استفاده می‌شود، اما افراد کمی درک دقیق و صحیحی از این مفاهیم و ابزارها دارند. بیشتر افراد در این حوزه یا درک مبهمی از این مفاهیم دارند یا کلا از وجود چنین ابزارهایی بی‌خبر هستند. امضای دیجیتال و طرح‌های مختلف آن یکی از کاربردهای رمزنگاری است که نسبت به امضای معمولی و سنتی، بسیار کاربردی‌تر و قابل اعتمادتر است. در این مقاله از تبریز فایننس قصد داریم یکی از مفاهیم رمزنگاری به نام امضای دیجیتال را بررسی کنیم و یاد بگیریم که امضای دیجیتال چیست و نحوه کار آن چگونه است.

امضای دیجیتال چیست؟

امضای دیجیتال چیست

مقاله را با توضیح مکانیسمی به نام MPC شروع می‌کنیم. از طریق مکانیسم MPC یا محاسبات چندعاملی (Multi-party Computation) گروهی از شرکا می‌توانند یک امضای دیجیتال را به صورتی ایجاد کنند که هیچ یک از طرفین به تنهایی قادر به استفاده از امضا نباشد. در واقع برای ایجاد امضا تعدادی از طرفین باید حضور داشته باشند. در MPC، شرکا یک امضا را آف چین یا خارج از زنجیره ایجاد می‌کنند که با آن می‌توان تمام داده‌ها از جمله تراکنش‌ها را امضا کرد. در پروتکل‌ها کاربرد این نوع امضاها دقیقا عین امضاهای انفرادی معمولی است.

از لحاظ استانداردهای رمزنگاری، MPC هنوز یک مکانیسم جوان و نوظهور است. البته این مکانیسم بر پایه الگوریتم‌های رمزنگاری است که برای چند دهه مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

در این مقاله تمرکز ما روی این است که امضای دیجیتال چیست، نحوه اشتراک‌گذاری کلیدهای خصوصی بین طرفین چگونه است و چطور دیتاها بدون حضور همه کلیدهای خصوصی امضا می‌شوند.

طرح استاندارد امضای دیجیتال

امضای معمولی و امضای دیجیتال چه مشکلاتی را حل می‌کنند؟ کلا دو مشکل اصلی در این زمینه وجود دارد:

 • موثق بودن و اصالت امضاکننده: یعنی اطمینان حاصل شود که پیام‌ها توسط امضاکننده حقیقی امضا می‌شوند.
 • یکپارچگی اسناد: یعنی اطمینان حاصل شود که از زمان درج امضا، خود پیام تغییری نکرده است.

در روش سنتی، امضاکننده در هر بار از همان امضای معمولی و نمادهای یکسان خود استفاده می‌کند. امنیت این نوع امضا کاملا به این بستگی دارد که هیچ کس جز شما نتواند آن امضا را درج کند. تایید این نوع امضا تنها با نگاه کردن انجام می‌شود. یک سند امضاشده شامل خود سند، شناسه عمومی امضاکننده (که معمولا اسم شخص است) و خود امضا می‌شود.

امضای معمولی نقطه ضعف‌های مختلفی دارد. این نوع امضا همیشه و برای هر سندی یکسان است و هر کسی که نمونه یک امضا را داشته باشد می‌تواند آن امضا را بزند. در نتیجه امضای معمولی نمی‌تواند مشکلات بالا را به خوبی حل کند. اما امضای دیجیتال می‌تواند با استفاده از تکنولوژی محاسبه مدرن پاسخگوی این مشکلات باشد.

در امضای دیجیتال پیام، امضا و شناسه عمومی امضاکننده عددهایی هستند که ازطریق یک فرمول ریاضی با یکدیگر در ارتباط‌ هستند. از طریق این فرمول، بدون هیچ ابهامی مشخص می‌شود که آیا امضای یک سند توسط کسی انجام گرفته است که شناسه عمومی آن امضا را در اختیار دارد یا خیر. هیچ راه دیگری برای امضای پیام وجود ندارد. البته توجه کنید که امضای دیجیتال بسته به نوع پیامی که امضا می‌شود، تغییر می‌کند.

برای تکمیل این فرمول ریاضی، وجود یک عدد دیگر ضروری است. تنها کسی که این امضا را ایجاد کرده از این عدد باخبر است. این عدد مخفی به مالک اجازه می‌دهد که امضای دیجیتال ایجاد کند و از ارتباط پیام با شناسه عمومی خود مطمئن باشد. این فرمول‌ها و مفاهیم ریاضی در حوزه رمزنگاری کلید عمومی (Public-Key Cryptography) و رمزنگاری نامتقارن مطالعه می‌شود.

مقایسه الگوریتم‌های رمزنگاری متقارن و نامتقارن!

پس زمانی که شما یک امضای دیجیتال ایجاد می‌کنید، به عنوان امضاکننده با دو عدد سر و کار دارید؛ کلید خصوصی (یا کلید مخفی) و کلید عمومی. بین این کلیدها یک ارتباط یک‌طرفه برقرار است. یعنی می‌توانید با استفاده از یک فرمول کلید عمومی را از کلید خصوصی استخراج کنید، اما عکس این عمل امکان‌پذیر نیست.

کلید عمومی مثل اسمی است که در کنار امضای معمولی در یک سند درج می‌شود. این کلید جزو اطلاعاتی است که برای عموم قابل مشاهده است. اما کلید خصوصی عمومی نیست و فقط شما آن را در اختیار دارید.

با توجه به اینکه برای ایجاد امضای دیجیتال از کلید خصوصی استفاده می‌شود، در این نوع امضا اصالت امضاکننده به‌راحتی تایید می‌شود. برای احراز هویت امضاکننده، بررسی می‌شود که آیا از کلید خصوصی صحیح استفاده شده است یا خیر. یعنی برای تکمیل احراز هویت فرد باید کلید عمومی، پیام امضاشده، امضا و فرمولی که پیام امضاشده و کلید خصوصی را به هم مرتبط می‌کند، در اختیار داشته باشد (دقت داشته باشید که به خود کلید خصوصی نیازی نیست).

یک امضای دیجیتال از ۳ بخش تشکیل شده است:

 • الگوریتم KeyGen که برای تولید اعداد (کلید عمومی و خصوصی) استفاده می‌شود.
 • الگوریتم Sig که با استفاده از پیام و کلید خصوصی، امضا را ایجاد می‌کند.
 • الگوریتم Ver که با استفاده از امضا، پیام امضا شده و کلید عمومی، امضا را تایید می‌کند.

در ادامه این ۳ بخش را به صورت مجزا و با جزئیات بررسی می‌کنیم.

تولید کلیدها از طریق الگوریتم KeyGen

الگوریتم تولید کلید (key generation) یک جفت کلید تولید می‌کند؛ SK یا کلید خصوصی و PK یا کلید عمومی. هر باری که از این الگوریتم استفاده کنید، کلیدهای جدیدی به شما داده می‌شود.

کلید خصوصی یک عدد تصادفی است. با اعمال یک تابع فشرده‌سازی یک‌طرفه و از پیش تعیین‌شده به کلید خصوصی، می‌توان کلید عمومی را به دست آورد. در این تابع یکطرفه، نمی‌توان با استفاده از نتایج به پارامترهای ورودی دست یافت. در نتیجه می‌توانیم با امنیت کامل کلید عمومی خود را به اشتراک بگذاریم و ترسی از فاش شدن کلید خصوصی نداشته باشیم.

یک مثال معروف برای تبدیل یکطرفه، به‌توان‌رسانی پیمانه‌ای (Modular exponentiation) است. به‌توان‌رسانی عادی مثل Pk=ask قابل بازگشت است (a یک عدد ثابت است). اگر مقدار a و PK را بدانیم، می‌توانیم با لگاریتم‌گیری کلید خصوصی یا SK را به دست بیاوریم.

تصویر زیر مطابقت یک به یک مقدار کلید خصوصی و عمومی را در این تابع نشان می‌دهد؛ هر مقدار از SK با یک مقدار معین از PK مطابقت دارد و برعکس.

تابع دوطرفه

اما اگر به‌‌توان‌رسانی را با عملیات ماژول (Modulo) انجام دهیم، تبدیل یک‌طرفه خواهد بود. در این صورت الگوریتم به صورت Pk=aSk mod q در می‌آید که در آن q یک عدد صحیح مثبت است. ماژول یا Mod، عملیاتی است که باقی‌مانده مقدار تقسیم‌شده بر q را برمی‌گرداند. برای مثال 25mod10=5.

این عملیات غیرقابل بازگشت است. به شکل زیر توجه کنید:

تابع یکطرفه

فرض کنید که PK=4، a=2 و q=7 باشد. اگر بخواهیم معادله 4=2sk mod 7 را حل کنیم، متوجه می‌شویم که این معادله چند جواب دارد. مقدار SK می‌تواند ۲ یا ۵ باشد.

مثال دیگری که در این باره می‌توان به آن اشاره کرد، صفحه ساعت است. ما ساعت‌ها را ماژول۱۲ و ثانیه‌ها را با ماژول ۶۰ می‌سنجیم. فرض کنید کسی می‌گوید: «بار اول که به ساعتم نگاه کردم، ساعت ۱ بود و بار دوم ساعت ۳ بود». آیا می‌توان حساب کرد که بین این دو بازه زمانی، چند ساعت سپری شده است؟ جواب ممکن است ۲ ساعت، ۱۴ ساعت، ۲۶ ساعت و غیره باشد. عملیات mod 12 این اطلاعات را حذف می‌کند.

عملیات ماژول ساده‌ترین عملیات محاسباتی است که اطلاعات ورودی را مخفی می‌کند. این عملیات در بسیاری از تبدیل‌های ریاضی یک‌طرفه و به صورت ترکیبی با توابع دیگر استفاده می‌شود. در مثال بالا، ما عملیات ماژول یا پیمانه‌ای را با یک تابع توان ترکیب کردیم.

تولید امضا با الگوریتم Sig

برای تولید امضا به دو چیز نیاز داریم: کلید خصوصی یا Sk و پیامی که می‌خواهیم امضا شود. اندازه و طول متغیر پیام‌ها ممکن است مشکل ایجاد کند، اما توابع هش (Hash) رمزنگاری این مشکل را حل می‌کنند.

یک تابع هش رمزنگاری مجموعه‌ای از نمادها را به اعدادی با محدوده مشخص تبدیل می‌کند. مثلا نتیجه این تابع ممکن است عددی باشد که ۲۵۶ بیت دارد. به چنین عددی «هش» و به این فرایند تبدیل «هشینگ» گفته می‌شود. تابع هش همیشه برای یک ورودی ثابت، نتیجه یکسان تولید می‌کند.

اما کوچک‌ترین تغییر در پیام هش آن را به قدری عوض می‌کند که به هیچ عنوان نمی‌توان بین تغییرات هش و تغییرات پیام ارتباط برقرار کرد. استفاده از توابع هش علاوه بر تسهیل فرایند کلی، یکپارچگی پیام را نیز تضمین می‌کند. یعنی اطمینان حاصل می‌شود که پیام امضاشده از زمان درج امضا هیچ تغییری نکرده است.

برای مثال، تابع هش رمزنگاری SHA256 اعدادی را در محدوده ۰ تا ۲۲۵۶-۱ می‌دهد. SHA256 برای ورودی «قول می‌دهم که به تو ۵۰۰۰ دلار پرداخت کنم» این نتیجه را می‌دهد:

be657fcad7933b87869835c571b60ff1444f68179326e7754c3d99babf919995

عبارت بالا با فرمت Hex است. اگر به ورودی یک ۰ صفر اضافه کرده و ۵۰۰۰ را به ۵۰٬۰۰۰ تغییر دهیم، حاصل هش به این صورت تغییر می‌یابد:

90222db12a4a59f8d083e3cf88bf22dab15385c9946f4526a67855e6a5ff0737.

الگوریتم SHA256 و ماینینگ چگونه امنیت شبکه بیت کوین را تامین می‌کنند؟

به طور خلاصه، الگوریتم تولید امضا یک کلید خصوصی و یک عدد m (هش پیام) را می‌گیرد و یک عدد s می‌دهد. عدد s در واقع یک امضا است (s=Sigsk, m).

تایید امضا با الگوریتم Ver

امضای دیجیتال

الگوریتم‌های KeyGen و Sig در تولید امضای دیجیتال نقش دارند، اما از الگوریتم Ver برای تایید و اعتبارسنجی امضا استفاده می‌شود. این الگوریتم به کلید عمومی امضاکننده (Pk)، هش پیام امضاشده (m) و امضا (s) نیاز دارد. الگوریتم Ver برای امضای صحیح عدد ۱ و برای امضای نادرست عدد ۰ را نشان می‌دهد.

تایید امضا یعنی کلید عمومی و کلید خصوصی استفاده شده برای امضا با یکدیگر مطابقت دارند و فرد مدعی، همان امضاکننده حقیقی تراکنش است. همچنین پیام امضا شده (هش) تغییری نکرده است.

در مقابل، تایید نشدن امضا یعنی یکی از موارد زیر رخ داده است:

 • کلید خصوصی با کلید عمومی مطابقت ندارد.
 • فردی خود را به جای امضاکننده جا زده و هویت او را جعل کرده است.
 • عدم مطابقت دقیق پیام با پیامی که توسط امضاکننده، امضا شده است.

در الگوریتم Ver نمی‌توان فهمید که علت دقیق رد شدن امضا چیست. چون الگوریتم علت و شرایط دقیق تایید نشدن پیام را نشان نمی‌دهد.

جمع‌بندی

امضای دیجیتال یکی از مفاهیم و کاربردهای رمزنگاری است که کمتر کسی در این حوزه با نحوه کار و شیوه تولید آن آشنایی دارد. امضا دیجیتال با کمک دو الگوریتم رمزنگاری تولید شده و با استفاده از یک الگوریتم دیگر تایید می‌شود. نحوه تولید و الگوریتم‌های استفاده شده در امضای دیجیتال باعث می‌شود که این نوع بر خلاف امضای معمولی غیرقابل جعل باشد؛ همچنین صحت پیام هم اعتبارسنجی می‌شود و خیالمان راحت است که اصل پیام دچار تغیییر نشده است. در مطلب بالا یاد گرفتیم که امضای دیجیتال چیست و چگونه ساخته می‌شود. نظر شما درباره امضای دیجیتال، مزایا و کاربرد آن چیست؟ سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

معرفی دوره های  تبریز فایننس

دوره ارز دیجیتال : 

دوره ارز دیجیتال در تبریز : محور بیشتر مکالمات روزمره این روزها در اطراف ارزهای دیجیتال می چرخد. سیل عظیمی از توجه به این ارزها نشانگر آینده درخشان و همه گیر ارزهای دیجیتال است. این امر نشانی از ضروریت یادگیری نحوه کار در این حوزه است که تبریز فایننس برای شما به ارمغان می آورد.

آکادمی تبریز فایننس به عنوان معتبرترین و بهترین آکادمی تبریز در حوزه بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال این امکان را برایتان ایجاد می کند تا در دروه ارز دیجیتال به صورت آنلاین و یا حضوری شرکت کنید و به آسانی صفر تا صد ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید.

سر فصل های این دوره عبارتند از:

1.آموزش کار با صرافی بین الملی

 • افتتاح و شارژ و برداشت حساب
 • معاملات spot
 • معاملات futures

2. تحلیل تکنیکال

 • آموزش تردینگ ویو
 • پرایس اکشن کلاسیک(سطوح حمایت و مقاومت ،ترند ها ، الگو های کلاسک ، الگو های کندل ستیک ، و…)
 • اندیکاتورها ونحوه ترکیب و سیگنال گیری از آن ها
 • موینگ لوریج ها
 • انواع فیبوناچی
 • ایچیموکو

3.تحلیل فاندامنتال

 • مفاهیم بلاک چین
 • دسته بندی ارزها
 • معیارهای تحلیل فاندامنتال (بررسی وایت پیپر ، رود مپ ها ، مقایس پذیری ، توکن سوزی و…)
 •  نحوه استفاده از اخبار مربوطه در معاملات
 • منابع بررسی معیار و اخبار فاندامنتال

4. مدیریت سرمایه

 • نحوه انتخاب پوزیشن  سایز

5.نحوه انتقال سود برای کنترل ریسک

 • تقسیم بندی سرمایه در hold-spot-futures
 • معیار های محاسبه وکنترل سود و ضرر در معاملات

بعد از دوره ارز دیجیتال  در آکادمی تبریز فایننس انتظار می رود شما به صورت تخصصی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال که قواعد اصلی و زیربنای یک تریدر حرفه ای در بازار های مالی هستند را یاد بگیرید.

دوره پرایس اکشن RTM:

برای جبران ضرر هایی که از بازار های مالی فارکس ، بورس ، ارز دیجیتال عایدتان شده است ،  نیاز به بهترین و بروز ترین سبک ترید بین المللی بنام RTM  می باشد که برای اولین بار در تبریز دوره پرایس اکشن  RTM توسط آکادمی تبریز فایننس با بهترین اساتید این دوره برگزار می شود.

پرایس اکشن RTM چیست؟

RTM مخفف کلمه READ THE MARKET به معنی خوانش بازار است و توسط شخصی به نام ایف میانت (IF MYANTE) از حدود سال 2010 ابداع و کشف شده است و دارای سه رکن اساسی رفتار قیمت رالی ، دراپ و بیس   می باشد که با ترکیب این سه رکن اساسی رفتار قیمت به ساختار های دست پیدا خواهیم کرد.این روش براساس حجم معاملات کار میکند و از زیر شاخه های پرایس اکشن می باشد.

RTM به جریان سفارشات ارتباط دارد . جریان سفارشات (Order flow) به این معنی می باشد که مسیر حرکت قیمت را ، وجود یا عدم وجود سفارش روی چارت مشخص میکند . که روی بازار کریپتو کارنسی و هر بازار دیگری کاربرد دارد . و هر نقطه ای که قیمت یک واکنش اساسی نشان داده است ، نشان دهنده نقاط پر سفارشی بودند که توانستند قیمت را برگردانند و ….در حالت کلی استراتژی RTM به بررسی جریانات سفارشات برای مشخص کردن اینکه سفارشات در چه مقیاس و تایم فریمی وجود دارد.قدم اول برای آشنایی با تکنیک پرایس اکشن RTM ، درک یک حرکت مشخص روی چارت می باشد.

علت نیاز به آموزش دوره پرایس اکشن RTM

 • با روش تحلیل RTM با ریسک به ریوارد های مناسب ، جوابگوی  ضرر هایی می باشد که در ترید های مختلف متحمل شده اید .
 • سبک معاملاتی RTM به ما نقاط مهم خرید و فروش و بهترین نقطه برای ورود به بازار و خروج از بازار را نشان می دهد و دلیل جبران ضرر های قبلی در بازار های مختلف و ورود به معامله با این روش ، به خاطر ریسک به ریوارد بالای 1/10 می باشد.

با گذراندن دوره پرایس اکشن RTM در چه بازار هایی از این روش می توانیم استفاده کنیم؟

در بازار های ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس و هر بازاری که چارت قیمتی داشته باشد قابل استفاده می باشد.

سود شما در بازار های مالی مختلف با  روش تحلیل پرایس اکشنRTM چقدر است؟

این بازار در عین ظاهری ساده ، پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیاز به تمرین و تکرار بیشتر می باشد و شما هر چقدر علم و دانش و اطلاعات و مهارت خود را بیشتر کنید نتیجه دقیق تری از نقاط بدست خواهید آورد و با ریسک کمتر ، سود بیشتری عایدتان خواهد شد.

پیش نیاز برای شرکت در دوره پرایس اکشن RTM آکادمی تبریز فایننس

مبانی اولیه هر بازار مالی ( ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس ) که در آن می خواهید فعالیت کنید

سرفصل های دوره پرایس اکشن RTM

 • pivot تسویه
 • pivot اصلی
 • FTR
 • اجزای FTR
 • FTC
 • MPL
 • RTP
 • FO
 • سیگنال چرخشی
 • ایگنور
 • مقیاس
 • عادات بازار
 • نقاط تصمیم گیری ترید
 • آموزش معاملات در بازار فارکس

شما با طی کردن این سرفصل های  RTM در آکادمی تبریز فایننس  با آنالیز پیشرفته به نقاط حساس معامله دست خواهید یافت و معامله اصولی و موفقی خواهید داشت .

آکادمی تبریز فایننس برای اولین بار با برگزاری دوره پرایس اکشن RTM (حضوری ، آنلاین) در تبریز به صورت حضوری و در تمام شهر های ایران بدون محدودیت مکانی به صورت آنلاین دوره را برگزار می کند و این دوره می تواند کشتی نجاتی برای جبران ضرر های قبلی شما عزیزان باشد .

دوره فارکس :

آکادمی تبریز فایننس اقدام به برگزاری بهترین دوره فارکس در تبریز کرده است.تبریز فایننس یکی از برگزار کننده های دوره فارکس در سطح کشور میباشد. فارکس یک بازار بین المللی و جهانی میباشد که بزرگترین بازار مالی دنیا به حساب می آید.برای موفقیت در این بازار بزرگ میتوانید در دوره فارکس تبریز فایننس که ارائه کننده آموزش جامع در این زمینه میباشد شرکت کنید.با شرکت در دوره فارکس تبریز فایننس میتوانید در زمینه های مبانی خرید و فروش جفت ارزها،تحلیل فاندامنتال،استراتژی معاملاتی،پترن ها،… مهارت های لازم را کسب نمایید.

 

 

سرفصل های آموزشی

۱. مفهوم پیپ لات لوریج مارجین و …(مفاهیم اولیه و کلی فارکس)
۲. آموزش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال
۳.نصب و آموزش نرم افزار متاتریدر و نصب اندیکاتور و آموزش تریدینگ ویو و باز کردن حساب آزمایشی
۴. اموزش مفاهیم روند ترند لاین اسیلاتور Stochastic
۵. آموزش کامل اسیلاتور RSI و MACD
۶. انواع واگرایی
۷. مووینگ اوریج و استفاده های آن اسیلاتور Parabolic SAR و استراتژی مرتبط
۸. نحوه ی استفاده از تایم فریم های مختلف و اوردر گذاری
۹. ارائه اندیکاتور های مخصوص آموزشگاه جهت تحلیل و تارگت و استاپ گذاری
۱۰. ترکیب همه موارد آموزش داده شده ( برخلاف سایر دوره ها که مطالب بصورت جداگانه تدریس شده و در آخر از دانشجو خواسته میشود خود دانشجو ابزار ها را ترکیب و استراتژی بسازد )
۱۱. تدریس نکاتی مختصر از پرایس اکشن و ترکیب با استراتژی کلی
۱۲. معرفی سایتهای مختص اخبار فاندامنتال فارکس
۱۳. مدیریت سرمایه

 

 

مهارت هایی که کسب میکنید؟

 •  کار با بروکر ها
 • تحلیل تکنیکال
 • تحلیل فاندامنتال
 • روانشناسی بازار
 • مدیریت سرمایه پیشرفته
 • بررسی زیر ساخت پروژه ها و ارز ها

 

بازار کار دوره فارکس

شما میتوانید بعد از گزراندن دوره آموزشی خود به صورت حرفه ای و مستقل ترید کنید . آن دسته از افرادی که میخواهند کارفرمایی نداشته باشند و به صورت مستقل کسب در آمد کنند و یا شغل دوم ای داشته باشند پیشنهاد میشود در دوره ارز دیجیتال تبریز شرکت کنند و به صورت مستقل کسب در آمد کنند.

دوره متاورس :

سر فصل های دوره آموزش کسب درآمد از متاورس و NFT

 • مقدمه و معرفی  دوره

 • NFT چیست و کسب درآمد از خرید و فروش  آن

 • ساخت NFT

 • زمین های  متاورس  و نحوه خرید و فروش  آن

 • بازی   Gods Uncheind

 •   بازی  Axie

 • دسنترالند

 • بلاکتوپیا

 • سند باکس

 • تتان آرنا

 • League of Kingdoms

 • معرفی  سایت   play to earn

 • معرفی ارز های  آینده دار متاورسی و تحلیل آن ها

 • آموزش تحلیل فاندامنتال

تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، دوره ارزدیجیتال ، دوره پرایس اکشن RTM ، دوره متاورس و دوره بورس میباشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید
همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید

 

 

تبریز فایننس را در یوتیوب سابسکرایب کنید داخل کانال تلگرام تبریز فایننس شوید و حتما اینستاگرام تبریز فایننس فالوو کنید تا از اخبار و اطلاعیه های بروز مطلع شوید همچنین جهت دریافت سیگنال های رایگان فارکس عضو کانال سیگنال فارکس شوید و برای دریافت سیگنال ارز دیجیتال  وارد کانال سیگنال ارز دیجیتال شوید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *